Okmeydanı'nda polis müdahalesi

Okmeydanı'nda polis müdahalesi
Okmeydanın'da favai fişek atan gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Müdahale sonrası gruplar ara sokaklara dağıldı.Okmeydanı Piyalepaşa Caddesi'nde saat 11.30 sıralarında toplanan bir grup polis ekiplerinin dağılın...

Okmeydanın'da favai fişek atan gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Müdahale sonrası gruplar ara sokaklara dağıldı.

Okmeydanı Piyalepaşa Caddesi'nde saat 11.30 sıralarında toplanan bir grup polis ekiplerinin dağılın uyarılarına rağmen dağılmayarak, polise havai fişek attı. Bunun üzerine polis ekipleri gruba biber gazı ve TOMA ile tazyikli su sıkılarak müdahale etti. Müdahale sonrası gruplar ara sokaklara dağıldı. Bir süre sonra Kuruçay sokakta yüzleri maskeli gruplar yeniden toplandı. Grupların arasında bulunan yaşları küçük çocuklar dikkat çekti. Yüzleri maskeli grup daha sonra yola barikat kurarak ateşe verdi. Polise havai fişek,taş ve molotof kokteyli atan gruba polis,yeniden biber gazı, plastik mermi ve tazyikli su ile müdahale etti. TOMA'nın müdahalesi ise yanan barikat söndürürken, Müdahale sırasında bir binanın çatısından TOMA aracına kalaslar ve şişe atıldı. Ara sokaktan atılan bir motolof kokteyli ise TOMA aracına isabet etti. Müdahalenin ardından polis ekipleri geri çekildi.

ÇOCUKLAR OYUNCAK SİLAHLARLA POZ VERDİLER

Polis ekiplerinin bekleyişi sırasında basın mensuplarının bulunduğu alana gelen yaşları küçük bir kaç çocuk ellerindeki oyuncak silahlarla basın mensuplarına pozlar verdiler. Bir çocuğun elindeki silah polis aracın+a doğru bir süre tutması ise dikkat çekti. Polis ekiplerinin alandaki bekleyişi sürüyor.