Of-Çaykara Yolu Heyelan Nedeniyle Kapandı

Of-Çaykara Yolu Heyelan Nedeniyle Kapandı
TRABZON'un Of ile Çaykara ilçeleri arasındaki karayolu heyelan nedeniyle trafiğe kapandı.Of-Çaykara karayolunun 6’ncı kilometresindeki Fındıkoba Mahallesi mevkisinde bugün saat 13.00 sıralarında heyelan meydana geldi. Toprak ve...

TRABZON'un Of ile Çaykara ilçeleri arasındaki karayolu heyelan nedeniyle trafiğe kapandı.

Of-Çaykara karayolunun 6’ncı kilometresindeki Fındıkoba Mahallesi mevkisinde bugün saat 13.00 sıralarında heyelan meydana geldi. Toprak ve kaya parçalarının her iki şeridini de kapladığı karayolu heyelan sonucu trafiğe kapandı. Polis ve Jandarma ekipleri, yolun yaklaşık 250 metrelik kısmını kaplayan toprak ve taş kütlesinin çevresinde önlem aldı. Heyelanın altında araç olup olmadığıyla ilgili araştırmanın devam ettiği belirtildi. Bu arada heyelan nedeniyle Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl’e de ulaşım sağlanamıyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, çevre ilçe belediyeleri ve AFAD ekiplerinin heyelan kaldırma çalışmalarına başladığı, zorunlu olarak geçmesi gereken araçların ise Saraçlı-Tekoba-Uğurlu-Meyvalı-Taşhanpazarı güzergahına yönlendirildiği vurgulandı. Heyelan kaldırma çalışmalarının uzun sürebileceğini belirten yetkililer, mecbur kalınmadıkça Of-Çaykara karayolunun kullanılmamasını istedi.