O Soygunda "Rus" İzi!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, son aylarda meydana gelen lüks villa soygunlarını mercek altına aldı. Elde edilen ipuçları, ikisi Sarıyer’de, biri Beşiktaş’ta...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
O Soygunda "Rus" İzi!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, son aylarda meydana gelen lüks villa soygunlarını mercek altına aldı. Elde edilen ipuçları, ikisi Sarıyer’de, biri Beşiktaş’ta ünlü isimlerin lüks villalarını soyan kişilerin, aynı Rus çete olabileceğini gösteriyor.

İstanbul Beykoz’da birçok ünlü ismin yaşadığı ünlü sitede yer alan villaya 29 Ocak Cuma gecesi saat 21.15 sıralarında gelen yüzleri maskeli 5 soyguncu, villa sahibi işkadını Nesrin İ. (54) ile oğlu Fırat Y.’yi (27) bağladı.

5 soyguncu, çelik kasadaki 4 bin dolar, 2 bin 300 TL ve 10 adet kol saatini alıp ev sahibinin cipiyle kaçtı. Çalınan cip, Beykoz Soğuksu Mahallesi’nde terk edilmiş halde bulundu. Fırat Y. polise soyguncuların Rusça konuştuklarını, içlerinden birinin Türkçe’sinin ise iyi olduğunu söyledi.

3 OLAYLA BENZERLİK

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri elde ettikleri ipuçları ışığında, soygunu yapan Rus çete ile son 6 yılda ikisi Sarıyer’de, biri Beşiktaş’ta ünlü isimlerin lüks villalarını soyanların aynı şahıslar olabileceği üzerinde duruyor.

Sarıyer Tarabya’da Kasım 2009’da gerçekleşen olayda, Doç. Dr. Ahmet İ. ve eşinin 3 katlı villasına giren maskeli 5 kişi, ellerindeki testereyle Ahmet İ. ve eşini etkisiz hale getirmiş, çiftin 600 bin TL değerindeki mücevherini alıp kaçmıştı. Ahmet İ. ve eşi, polise, soyguncuların kendi aralarında Rusça konuştuklarını söylemişti.

DOSYALAR YENİDEN AÇILDI

Bu olaydan 6 ay sonra ise sanatçı Faruk T.’nin Yeniköy’deki villasına giren maskeli 6 kişi, ünlü türkücüyü eşi Canan T.nin önünde döverek hastanelik etmişti. Kasada bulunan 700 bin dolar ile mücevherleri alan saldırganların, Rusça konuştukları belirlenmişti.

Mayıs 2014’te ise Beşiktaş’ta reklamcı ve halkla ilişkiler uzmanı Nazlı Ç. T. ile annesi, evlerine giren 4 kişi tarafından bağlandıktan sonra gasp edilmişti. Rusça konuşan saldırganlar yaklaşık 200 bin lira değerindeki ziynet eşyası ile anne-kızın otomobilini alıp kaçmıştı. Polis, aradan geçen süreye rağmen failleri yakalanamayan 3 olayın dosyasını yeniden incelemeye aldı.

Habertürk