O Bodruma Operasyon: 60'a Yakın Ölü Var!

Yaralıların sığındığı bodrum katın da aralarında bulunduğu binalara düzenlenen operasyonda yaklaşık 60'a yakın kişi öldürüldü.Cudi Mahallesi’nde 23 Ocak’tan beri yardım bekleyen yaralıların sığındığı bodrum katın...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
O Bodruma Operasyon: 60'a Yakın Ölü Var!

Yaralıların sığındığı bodrum katın da aralarında bulunduğu binalara düzenlenen operasyonda yaklaşık 60'a yakın kişi öldürüldü.

Cudi Mahallesi’nde 23 Ocak’tan beri yardım bekleyen yaralıların sığındığı bodrum katın da aralarında bulunduğu binalara düzenlenen operasyonda yaklaşık 60'a yakın kişi öldürüldü.

Şırnak’ın Cizre ilçesine bağlı Cudi Mahallesi’nde yaralıların bulunduğu bodrum katı ve buraya tünellerle bağlı 5 binanın bodrum katına dün akşam saatlerinde operasyon düzenlendi. Çıkan çatışmada PKK’li olduğu belirtilen 60’a yakın kişinin öldürüldüğü belirtildi. Günlerdir ambulans bekleyen yaralıların olduğu belirtilen Cizre Bostancı Sokak 23 numaraya dün akşam 17.00 - 19.00 saatleri arasında operasyon düzenlendi.

Tünellerle bağlanmış

Askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre, asker ve polisin müşterek olarak gerçekleştirdiğioperasyon daha önce kuşatma altına alınan 23 numara ve buraya tünellerle bağlı beş binanın bodrum katına yönelik olarak düzenlendi. Güvenlik güçlerinin “teslim ol” çağrılarına ateşle karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktığı ve 2 saate yakın süren çatışma sonucunda PKK ve gençlik örgütlenmesi YDG-H üyesi olduğu öne sürülen 60’a yakın kişinin öldürüldü kaydedildi. Ayrıca söz konusu bodrum katına 15 binaya daha tünel bulunduğu öğrenildi.

cumhuriyet