New York'un Göbeğinde Vinç Devrildi

ABD'nin New York kentinde inşaat vincinin caddeye devrilmesi sonucu bir kişi öldü, iki kişi ağır yaralandı.Manhattan'ın aşağı kısmında, finans şirketlerinin binalarının bulunduğu bölgede inşaat vinci, Worth Sokağı ile West...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
New York'un Göbeğinde Vinç Devrildi

ABD'nin New York kentinde inşaat vincinin caddeye devrilmesi sonucu bir kişi öldü, iki kişi ağır yaralandı.

Manhattan'ın aşağı kısmında, finans şirketlerinin binalarının bulunduğu bölgede inşaat vinci, Worth Sokağı ile West Broodway Caddesi'nin kesiştiği bölgeye büyük bir gürültüyle devrildi.

New York İtfaiyesinden yapılan açıklamaya göre, aracının içinde bulunan bir kişi olay yerinde hayatını kaybetti. İki kişinin de ağır yaralandığı belirtildi.

Kaza anında bölgede kar yağışı ve rüzgarın etkili olduğu ifade edildi. Vinç parçalarının üzerine düştüğü araçların tavanlarının çöktüğü, parçaların caddeleri kapattığı görüldü.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, gazetecilere yaptığı açıklamada, yerel saatle 08.25'te meydana gelen kazada şans eseri can kaybının az olduğunu söyledi.

Blasio, rüzgarın şiddetli olması nedeniyle kazadan önce vinç operatörlerinin vincin yüksekliğini azaltmaya çalıştıklarını ve bu sırada vincin devrildiğini ifade etti.

AA