MOBESE'ler Arık Onların Fotoğrafını Çekecek!

Araçları ile seyahat sırasında emniyet kemeri takmayan sürücü ve yolcular MOBESE sistemi ile belirlenerek ceza verilecek.Reyhanlı Emniyet Müdürlüğü tarafından, araç kullanımında emniyet kemeri takılmasının yaygınlaştırılması,...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
MOBESE'ler Arık Onların Fotoğrafını Çekecek!

Araçları ile seyahat sırasında emniyet kemeri takmayan sürücü ve yolcular MOBESE sistemi ile belirlenerek ceza verilecek.

Reyhanlı Emniyet Müdürlüğü tarafından, araç kullanımında emniyet kemeri takılmasının yaygınlaştırılması, benimsenmesi amacıyla sürücü ve yolcular bir kez daha uyarıldı. Bilboardlara konulan ilanla tüm sürücü ve yolcuların araçları ile seyahatleri sırasında emniyet kemeri takmaları istenirken bunun hayati önem taşıdığı belirtildi.

Meydana gelebilecek trafik kazalarında emniyet kemerinin öneminin belirtildiği ilanlarda, emniyet kemerinin kazalardaki ölüm ve yaralı sayısını azalttığı, sürücü ve yolcuların can güvenlikleri için emniyet kemerini mutlaka takmaları bir kez daha hatırlatıldı. Bu arada, emniyetin MOBESE sistemlerinde, emniyet kemeri takmayanların fotoğrafı çekilerek gerekli cezanın uygulanacağı açıklandı.