Minibüsçülere Tayyip Erdoğan Tehdidi

Minibüsçülere Tayyip Erdoğan Tehdidi
Minibüs şoförlerine gelen mesaj: "Erdoğan'la görüşmeye gelmeyenlere ceza verilecek.''CHP İstanbul Milletvekili Adayı Barış Yarkadaş, halkın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın etkinliklerine zorla götürüldüğünü söyledi....

Minibüs şoförlerine gelen mesaj: "Erdoğan'la görüşmeye gelmeyenlere ceza verilecek.''

CHP İstanbul Milletvekili Adayı Barış Yarkadaş, halkın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın etkinliklerine zorla götürüldüğünü söyledi. Yarkadaş, kanıt olarak ise Gebze - Harem hattında çalışan minibüsçülere gönderilen mesajı gösterdi. Mesajda, "Etkinliğe katılım sağlamayan araçlara ceza işlemi uygulanacaktır'' yazıyor.

CHP İstanbul Milletvekili Adayı Barış Yarkadaş, Gebze - Harem Dayanışma Derneği yönetiminin, bu hatta çalışan minibüsçülere yolladığı mesajı gazetecilerle paylaştı. İstanbul'da bir grup yerel gazeteciyle buluşan Yarkadaş, kendisine bir minibüsçü esnafının yolladığı mesajı gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın Gebze - Harem hattında çalışan minibüsçülerle buluşacağını belirten Yarkadaş, şöyle konuştu:

"Telefonuma bu sabah çok sayıda mesaj geldi. Bu mesajları daha önce ziyaret ettiğim ve telefon numaramı bıraktığım esnaflar bana iletti. Mesajları esnafa yollayan kurum, Gebze - Harem Dayanışma Derneği... Bu dernek, Erdoğan'ın etkinliğine katılım sağlanmasını istiyor. Mesajda, (her araçtan en az bir kişinin katılımı mecburidir. Katılım sağlamayan araçlara cezai işlem uygulanacaktır) yazıyor.''

Mesajı basın mensuplarına gösteren CHP'li Yarkadaş, "Miting meydanlarında kalabalıkların nasıl toplandığı bir kez daha görülüyor. Dünyanın hiçbir yerinde kimseyi etkinliğe ya da mitinge katılmaya zorlayamazsınız. Bu ancak, diktatörlüklerde olur'' ifadesini kullandı.