Meteoroloji: Sıcaklık Artıyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hafta başından itibaren hava sıcaklığının yurt genelinde 2 ile 4 derece artacağı tahmin ediliyor.Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Meteoroloji: Sıcaklık Artıyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hafta başından itibaren hava sıcaklığının yurt genelinde 2 ile 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz ile İstanbul, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Sakarya, Bilecik, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Van ve Bitlis çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sıcaklıkların hafta başından itibaren yurt genelinde 2 ile 4 derece artması bekleniyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hafta başından itibaren hava sıcaklığının yurt genelinde 2 ile 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 16

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19

Adana: Parçalı ve çok bulutlu 18

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 22

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 23

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı -1

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 13