Mehmet Ali Şahin’den çok konuşulacak öz eleştiri

Mehmet Ali Şahin’den çok konuşulacak öz eleştiri
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partisinin Yüce Divan oylamasında verilen fireler hakkında çarpıcı yorumlarda bulundu. Şahin “Firelerin yolsuzlukla ilgisi yok. Tepki oylarıdır onlar. 700 bin liralık saate...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partisinin Yüce Divan oylamasında verilen fireler hakkında çarpıcı yorumlarda bulundu. Şahin “Firelerin yolsuzlukla ilgisi yok. Tepki oylarıdır onlar. 700 bin liralık saate ve Bakara suresine tepki olaylarıdır” dedi.

A Haber’deki bir programda konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, eski bakanlardan Zafer Çağlayan’ın oylaması sırasında verilen fireleri 700 bin TL’lik saatin sebep olduğunu kaydetti. Şahin, “Kusura bakmasın bu eski bakan arkadaşlarımız. Dobra dobra konuşuyorum. AK Parti’nin Genel Başkan Vekili olarak konuşuyorum. Asgari ücretin yeni bin liraya çıktığı bir ülkede bir siyasetçi 700 bin TL’lik saat alamaz kardeşim. Bu 700 bin liralık saati kolunda taşıyamaz. Bu siyasi etik açısından son derece yanlış bir davranıştır. Ben o işte sayısını bilmiyorum; 20-30-40 arkadaşımızın bu nedenle tepki oyu olarak bu şekilde davrandıklarını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Egemen Bağış oy attı, sosyal medya yıkıldı!Egemen Bağış oy attı, sosyal medya yıkıldı!

BAKARA-MAKARA TEPKİSİ

Egemen Bağış için yapılan oylama sırasında yaşanan fireleri de değerlendiren Şahin; Bağış’ın Bakara Suresi ile dalga geçmesine değindi.

Şahin, “Diğer bir arkadaşımızın sosyal paylaşım sitesindeki bir açıklaması; bir Kur’an-ı Kerim’in suresiyle ilgili açıklamasının hala milletvekillerinin içerisinde bir sızı olduğunu biliyorum. Gittiğimizde konuşuyoruz. Buna bir tepkidir. Yoksa Soruşturma Komisyonu Yüce Divan’da yargılanmayı gerektiren deliller buldu da bu arkadaşlarımız bunu göz ardı ettiler şeklinde bir anlayışla bu şekilde davrandıkları kanaatinde değilim. Bu bir tepkidir.” dedi.

Özgündüz: Bağış bana dedi ki...Özgündüz: Bağış bana dedi ki…

VEKİLLERE UYARI!

Şahin söz konusu durumların diğer vekillere de ibret olması gerektiğini belirterek “Dolayısya bu arkadaşlarımız gerekli sonucu çıkartmaları gerekir. Aksi halde her hangi bir sorumluluğu olmadığı geniş şekilde kabul gören Erdoğan Bayraktar’a 288 tane oy çıkmazdı, o arkadaşlarımız onada vermezlerdi, aynı tavırlarımı devam ettirirlerdi. Bazı arkadaşlarımızın, o üç eski bakan arkadaşımıza bir takım kişisel kusurları zaafları ve etik olmayan davranışları nedeniyle bir ders vermek amacıyla bu şekilde davranıldığını düşünüyorum.” diye konuştu.