Marie Harf’tan Gökçek’e 2 inci Cevap!

Marie Harf’tan Gökçek’e 2 inci Cevap!
Marie Harf: O toplantılar onun seviyesi değil.Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in geçtiğimiz aylarda polemik yaşadığı ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf önümüzdeki günlerde Ankara’ya geliyor....

Marie Harf: O toplantılar onun seviyesi değil.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in geçtiğimiz aylarda polemik yaşadığı ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf önümüzdeki günlerde Ankara’ya geliyor. Harf’ın Gökçek ile biraraya gelip gelmeyeceği ise merak konusu oldu. Harf “olası görüşmeye” olay bir sözle yanıt verdi.

ABD’nin Ferguson eyaletindeki “ayaklanma”nın ardından Gezi olaylarına atıfta bulunarak twitter’dan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf’a “Hadi sarışın cevap versene” diye çıkışan Melih Gökçek’e ikinci yanıt geldi.

Marie Harf Nisan ayında yaptığı bir açıklamada Melih Gökçek için “”O sözlere yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum” demişti.

“O TOPLANTI ONUN SEVİYESİNDE DEĞİL”

Gazeteci İlhan Tanır’ın Twitter’da paylaştığına göre Harf, Ankara’ya NATO toplantısı için gelecek. Harf; Gökçek’in sözlerinin ardından Ankara’ya gelmesine ilişkin ise “O toplantılar onun seviyesi değil” dedi.