Kuvvetli Fırtına Bodrum'u Vurdu

BODRUM'da şiddetli fırtına ağaçları devirdi, liman dışında demirli yatların su alarak yan yatmasına neden oldu.Bodrum'da, geçen 5 Şubat akşamı başlayan ve saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreyi bulan kuvvetli fırtına hayatı...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Kuvvetli Fırtına Bodrum'u Vurdu

BODRUM'da şiddetli fırtına ağaçları devirdi, liman dışında demirli yatların su alarak yan yatmasına neden oldu.

Bodrum'da, geçen 5 Şubat akşamı başlayan ve saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreyi bulan kuvvetli fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Gündoğan, Göltürkbükü ve Yalıkavak mahallerinde boyu 5 metreyi bulan dalgalar, sahildeki turistik tesislere zarar verdi. Dalgalar ahşap isteleleri parçaladı. Muğla Valililiği ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarılara rağmen liman dışına demirleyen yatlar ve günübirlik tur tekneleri, demir tarayarak karaya sürüklendi. Bazı yatlar ise su alarak yan yattı. Pek çok kişi, teknelerini kurtarabilmek için sabah saatlerinde sahile akın etti. 36 saat boyunca etkili olan kuvvetli fırtına, bazı mahallelerde palmiyelerin de aralarında bulunduğu onlarca ağacı devirdi.

Meteoroloji yetkilileri, kuvvetli fırtınanın bugün akşamdan itibaren etkisini yitireceğini ve hava sıcaklığının hissedilir şekilde artacağını bildirdi.