"Korkma Canım, Tamam Mı? Korkma Sen"

Almanya'nın Bavyera eyaletinin Bad Aibling kasabasında iki yolcu treninin çarpışması sonucu meydana gelen ve 11 kişinin öldüğü, 80 kişinin de yaralandığı tren kazasının ardından yaşananları gösteren bir video yayınlandı.Sosyal...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
"Korkma Canım, Tamam Mı? Korkma Sen"

Almanya'nın Bavyera eyaletinin Bad Aibling kasabasında iki yolcu treninin çarpışması sonucu meydana gelen ve 11 kişinin öldüğü, 80 kişinin de yaralandığı tren kazasının ardından yaşananları gösteren bir video yayınlandı.

Sosyal paylaşım sitesi Youtube’da, ‘youtube/marcelCoolio’ hesabından yayınlanan videoda, kaza sonrası bir kişi yaşananları cep telefonuna kaydediyor. Yaralılara sakin olmalarını söyleyen kişi, diğer vagona ilerleyip arkada yaşananları anlatıyor.

TÜRKLER DE VAR

Video görüntüsünde Türkçe konuşan bir kadının, ‘Korkma canım, tamam mı? Korkma sen" dediği duyuluyor.

Münih’in 60 km güneybatısındaki Bad Aibling'de gerçekleşen kazada, iki tren kafa kafaya çapışmıştı.

Bir polis yetkilisi, AFP'ye yaptığı açıklamada, kaza nedeninin henüz kesinleşmediğini ve soruşturmanın zaman alacağını söyledi. Kazaya insani hatanın yol açtığı belirtilen haberde, geciken yolcu trenine tek raylı hatta geçiş izni vermek için otomatik sinyal sisteminin kapatıldığı ve karşı yönden gelen trene de yeşil ışık yakıldığı belirtildi.

Hürriyet