Konya'da işçiler 1 Mayıs'ı kutladı

Konya'da işçiler 1 Mayıs'ı kutladı
Konya'da işçi sendikaları üyeleri ve bazı siyasi parti temsilcileri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü davul- zurna eşliğinde kutladı.Eğitim- İş Sendikası üyeleri, 1 Mayıs'ı kent merkezindeki Gedavet Parkı?nda kutladı....

Konya'da işçi sendikaları üyeleri ve bazı siyasi parti temsilcileri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü davul- zurna eşliğinde kutladı.

Eğitim- İş Sendikası üyeleri, 1 Mayıs'ı kent merkezindeki Gedavet Parkı?nda kutladı. Çeşitli sendikalara üye çalışanlar, CHP, Vatan Partisi ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyelerinin katıldığı kutlamalar, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Geniş güvenlik önlemleri altında kutlamalara katılanlar, davul- zurna eşliğinde halaylar çekti. Yapılan konuşmalarda işçilerin sorunları gündeme getirildi. Yüzlerini siyaha boyayıp başlarına baret takarak zor şartlar altında çalışan maden işçilerini gündeme getiren üniversite öğrencileri de Ermenek ve SOMA'daki maden facialarını canlandırdı. Eğitim-İş üyesi öğretmenler de halk oyunları gösterileriyle kutlamalara katılanları coşturdu. Şiirler ve türkülerin okunduğu kutlamalarda işçiler gönüllerince eğlendi.

KESK'e bağlı sendikalar da 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı yürüyüş yaparak kutladı. Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü önünde başlayan yürüyüş, polisin geniş güvenlik önlemi altında Kayalı Park'ta sona erdi. Yürüyüşe HDP'liler de katıldı. Kayalı Park'ta yapılan basın açıklamasının ardından yürüyüşe katılanlar davul- zurna eşliğinde halay çekip, 1 Mayıs'ı kutladı.