Kontrol Altına Alınamıyor...

Danimarka’nın güneyindeki Fredericia kenti limanında gece başlayan yangın kontrol altına alınamıyor.Liman yakınlarındaki yerleşim bölgesi ise yangının başlamasının ardından tahliye edildi.Yangının limandaki madeni yağ...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Kontrol Altına Alınamıyor...

Danimarka’nın güneyindeki Fredericia kenti limanında gece başlayan yangın kontrol altına alınamıyor.

Liman yakınlarındaki yerleşim bölgesi ise yangının başlamasının ardından tahliye edildi.

Yangının limandaki madeni yağ depolama tanklarında başladığı, oluşan aşırı sıcak nedeniyle patlama riski olduğu belirtildi. Yangın nedeniyle tren seferleri aksarken trafiğin ek otobüs seferleriyle takviye edildiği açıklandı. Kurtarma ekipleri, yağ tanklarında oluşan aşırı sıcaklık nedeniyle itfaiye ekiplerinin tanklara yeteri kadar yaklaşamadığını, bu nedenle yangının kontrol altına alınmasının zor olduğunu açıkladı.

Polis Müdürü Verner Pedersen yangının kontrol altına alınabilmesi için gerekli ekipmanların yangın bölgesine getirildiğini, ancak itfaiye ekiplerinin yangının ne zaman kontrol altına alınabileceği tahmininde bulunamadıklarını söyledi. Pedersen ‘‘Yangının söndürülebilmesi için çevre kentlerden de yangın ekipleri olay yerine geldi. Madeni yağ yangını aşırı ısı oluşturuyor; bu nedenle, suyla söndürmeniz mümkün değil’’ dedi.

Pedersen, yangın söndürme çalışmalarına Jylland, Mitjylland ve Nordjylland bölgesi itfaiye ekiplerinin katıldığını söyledi.