Kıraathaneye Saldıran Teröristler İşte Böyle Yakalandı!

Küçükçekmece Kanarya'da bir kıraathaneye saldırarak 2 kişiyi öldüren terör örgütü yandaşları polis tarafından yakalandı. Saldırganların saldırı anları ve operasyon sonucu yakalanmaları polis kameralarına saniye saniye...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Kıraathaneye Saldıran Teröristler İşte Böyle Yakalandı!

Küçükçekmece Kanarya'da bir kıraathaneye saldırarak 2 kişiyi öldüren terör örgütü yandaşları polis tarafından yakalandı. Saldırganların saldırı anları ve operasyon sonucu yakalanmaları polis kameralarına saniye saniye yansıdı.

1 Şubat’ta Küçükçekmece ilçesi Tavuskuşu Caddesi üzerinde yüzleri beyaz maskeli 2 terörist, saat 22.35 civarında cadde üzerindeki "Ufuk" adlı kahvehaneye otomatik silahlarla saldırmış, saldırıda İstanbul nüfusuna kayıtlı Mehmet Ümmihan (51) ve Ordulu Serdar Cebeci (37) hayatını kaybederken, Malatya, Trabzon Maçka, Denizli Acıpayam, Tekirdağ Şarköy ile Konya Çumra nüfusuna kayıtlı 4 kişi ise yaralanmıştı. Bölgede "Malatyalılar’ın yeri" diye bilinen kahvehaneye yönelik kanlı eylemde yaralanan Hulusi Şahin (34), Enver Şimşek (59), Durali Şakar (57), Recep Aktan (57) ve Mehmet Uslu (52) çevredeki hastanelerde tedavi altına alınmıştı. Saldırının ardından kısa sürede Kanarya’ya ulaşan Olay Yeri ve İnceleme Şube Müdürlüğü (OYİ) ekipleri, eylemde kullanılan uzun namlulu ve tabancaya ait çok sayıda boş kovan topladı. Eldeki deliller ışığında dün art arda operasyonlar düzenleyen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, saldırıyı Cizre ve Sur’da sıkışan terör örgütü PKK’nın gerçekleştirdiğini ortaya çıkardı. Yaklaşık 12 adrese baskın düzenleyen TEM Özel Timleri, örgüt üyesi 4 militanı saklandıkları adreslerde yakaladı.Olay anı görüntüleri ve polisin saldırganları yakalamak için gerçekleştirdiği operasyon polis kameralarına yansıdı.

SALDIRI GÜVENLİK KAMERASINDA

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, saldırganlar ilk önce olay yerinde araçla keşif yapıyor . Ardından maskeli saldırganlar kahvehaneyi tarıyor. Daha sonra kaçan saldırganlar yine bir güvenlik kamerasına yakalanıyor. Operasyon anı ise polis helikopterindeki kameradan görüntüleniyor. Helikopterden saldırganların bulunduğu bina tespit edilirken, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri ve Özel Harekat Polisleri eve operasyon gerçekleştiriyor. Zanlılar yakalanarak zırhlı polis otosuna bindiriliyor.