Kılıçdaroğlu'ndan Çok Sert Sözler!

Kılıçdaroğlu'ndan Çok Sert Sözler!
Kılıçdaroğlu: Seçimden sonra oluşan atmosfer bugün kan kaybetmiştir. Çünkü o atmosfer demokrasi istiyordu, tek parti istemiyordu.“Başbakan sen ol” dedi, “Ortak aday belirleyelim” dedi, “Konuşalım ortak hareket edelim”...

Kılıçdaroğlu: Seçimden sonra oluşan atmosfer bugün kan kaybetmiştir. Çünkü o atmosfer demokrasi istiyordu, tek parti istemiyordu.

“Başbakan sen ol” dedi, “Ortak aday belirleyelim” dedi, “Konuşalım ortak hareket edelim” dedi… Bir siyasi parti lideri için yapabileceği tüm ‘fedakarlığı’ yaptı. Ancak olmadı. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ‘inadını’ kıramadı. Sessizliğini koruyan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sonunda patladı. Kılıçdaroğlu İsmet Yılmaz’ın TBMM Başkanı seçilmesi sonrası MHP lideri Devlet Bahçeli’yi sert sözlerle eleştirdi.

“AKP ne zaman köşeye sıkışsa koltuk değneği, kurtarıcı hep belli” diyen Kılıçdaroğlu yaşananları şu sözlerle özetledi;

“Başından beri beklenen bir tavırdı. Çünkü AKP, ne zaman köşeye sıkışsa kurtarıcısı, koltuk değneği bellidir. Çıkan sonuç, AKP ile MHP koalisyonunun habercisi mi, onu bilemem. Seçimden sonra oluşan atmosfer bugün kan kaybetmiştir. Çünkü o atmosfer demokrasi istiyordu, tek parti istemiyordu, totaliter bir yönetim istemiyordu. Bugün o atmosferin ortaya çıkardığı bir aktör, totaliter yönetimden yana tavır koydu. O nedenle o atmosfer bugün kalmamıştır.  Türkiye’nin normaleşmesi açısından tarihi bir fırsattı. Eski kısır siyasal anlayışları, kendi geleceğini düşünen siyaset anlayışını bitirmek, zor koşullardan Türkiye’yi çıkarmamız gerekir. Aynı karamsar atmosfer halkın önüne konulmak isteniyor. ”

“KOALİSYON İÇİN İLKELERİMİZ BELLİ”

CHP’nin “24 saatte 24 kez karar değiştiren” bir parti olmadığını belirten Kılıçdaroğlu “İlkelerimizi koyduk, o ilkelerin tamamı evrensel ilkelerdir. Bu CHP’nin demokrasiye inancını gösterir. Düne kadar CHP aleyhine çok şey söylendi. Bugün CHP’nin ne kadar haklı olduğu yeniden ortaya çıktı. Bahçeli’nin grup toplantısında bize yönelik söylediklerini kendisine sormak lazım. Farklı bir ruh hali içinde olduğunu gösteriyor sayın Bahçeli’nin. Koalisyonu ne kadar istediği konusunda bir beklentisi var mı, onu da bilmiyorum. Sayın Davutoğlu ile görüşmeden koalisyon konusunda yorum yapmam doğru değil. Bizim ilkelerimiz belli, bunları açıkladık. Davutoğlu bu ilkeleri kabul ederse elbette ki koalisyon olma ihtimali yüksektir.” diye konuştu.

Sözcü