Kılıçdaroğlu Edremit'te Milletvekili Adaylarını Tanıttı

Kılıçdaroğlu Edremit'te Milletvekili Adaylarını Tanıttı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale'deki mitingin ardından Balıkesir'in Edremit İlçesi'ne geçti. Altınoluk Mahallesi'nde partililerin konvoyuyla karşınanan Kılıçdaroğlu, burada ve yol güzergahındaki Güre Mahallesi'nde...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale'deki mitingin ardından Balıkesir'in Edremit İlçesi'ne geçti. Altınoluk Mahallesi'nde partililerin konvoyuyla karşınanan Kılıçdaroğlu, burada ve yol güzergahındaki Güre Mahallesi'nde halkı selamladı. Kılıçdaroğlu, daha sonra Edremit Cumhuriyet Meydanı'na geçip partisinin milletvekili adaylarını tanıtıp, halka seslendi. Partisinin seçim otobüsünden meydanı dolduran yaklaşık 4 bin kişilik kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu, partisinin seçim vaatlerini anlattı.

Ortaya koyduğu projelerin gerçekleştirilemeyeceğini, Başbakan Ahmet Davutoğlu dahil diğer partilerin tartışamadıklarına, sadece projelerinin kaynağını sorduklarına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, Kaynak sıkıntısı yok. Bana, 'Parayı nereden bulacaksın' diyorlar. Bu sorunun sorulması bile başlı başına ayıp. Sen parayı, yandaşın, hortumcun, kaçak sarayın için kullanıyorsun. Ben parayı emekli için, işçi için, esnaf için, bu ülkenin insanı için harcayacağım. Esnafımız 2 ay prim borcunu yatırmadığı zaman hastanede, 'Bir dakika senin prim borcun var' deniyor. Bu insanlıkla bağdaşır mı Bundan da kurtaracağım esnafı. Taşeron isçiliği bitireceğim, çiftçinin mazotunu da ucuzlatacağım. Buradan söz veriyorum. Sozüm söz, parayı bulacağım. Söylediklerimin hepsini de yapacağım.7 Haziran'da sandığa gideceğiz. Yeni bir başlangıç yapalım. 7 Haziran'da altı okun altına basacağınız her 'evet' mührü güzel bir Türkiye'ye, yaşanacak bir Türkiye'ye 'merhaba' olacaktır. Bundan emin olun diye konuştu. Konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu, partisinin Balıkesir milletvekili adayları Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça, Fikret Şahin, Ali Kemal Deveciler, Ensar Aytekin, İrfan Barış ve İsmail Aynur'u halka tanıttı. CHP Lideri, otobüs üzerinden halka kırmızı karanfiller atarak, alandan ayrıldı. Kılıçdaroğlu, daha sonra Burhaniye'ye hareket etti.