Kılıçdaroğlu: Asıl Failler Bu Ülkenin Cumhurbaşkanı Uçağında Yer Alıyorlar

Kılıçdaroğlu: Asıl Failler Bu Ülkenin Cumhurbaşkanı Uçağında Yer Alıyorlar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Artvin mitinginde konuşuyor. Deniz Feneri davasında verilen beraat kararına değinen Kılıçdaroğlu, "Deniz Feneri felaketini biliyorsunuz değil mi? Binlerce kişinin nasıl soyulduğunu biliyorsunuz...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Artvin mitinginde konuşuyor. Deniz Feneri davasında verilen beraat kararına değinen Kılıçdaroğlu, "Deniz Feneri felaketini biliyorsunuz değil mi? Binlerce kişinin nasıl soyulduğunu biliyorsunuz değil mi? Ne oldu? Beraat ettiler. Yav ne beraatı. Ne diyordu Almanya'da hakim. "Asıl failler Türkiye'dedir" diyordu. Şimdi asıl failler, bu ülkenin Cumhurbaşkanı uçağında yer alıyorlar. Bu ayıbı taşıyamıyorum, taşıyamıyoruz. Ayıp oluyor. Yakışmıyor Türkiye'ye, siyasete, inancımıza" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Dicle kenarında iki koyun kaybolursa onun sorumlusu benim" diyor. Bırakın Dicle kenarında iki koyun kaybetmeyi Deniz Feneri felaketini biliyorsunuz değil mi? Binlerce kişinin nasıl soyulduğunu biliyorsunuz değil mi? Ne oldu? Beraat ettiler. Yav ne beraatı. Ne diyordu Almanya'da hakim. "Asıl failler Türkiye'dedir" diyordu. Şimdi asıl failler, bu ülkenin Cumhurbaşkanı uçağında yer alıyorlar. Bu ayıbı taşıyamıyorum, taşıyamıyoruz. Ayıp oluyor. Yakışmıyor Türkiye'ye, siyasete, inancımıza. Adaleti yerle bir etmek mümkün değil. Adalet son sığınağımız, kalemizdir. Adalet arayacağız. Adaleti sağlayamazsanız nereye gidecek bu millet. Adaleti sağlamak için yer altında mafyaya mı başvuracağız" diye konuştu.

"KABAHAT ARTVİN'DE DEĞİL KABAHAT BİZDE"

Kılıçdaroğlu, "Yerel seçimlerde bir kazamız oldu. Kabahat Artvin'de değil kabahat bizde. Ama çözeceğiz inşallah. Bir değil iki diyeceğiz inşallah" dedi.