Kemal Kılıçdaroğlu, fen lisesi açtı

Kemal Kılıçdaroğlu, fen lisesi açtı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak mitingi öncesinde Sivaslı İlçesi'ne uğrayıp Milletvekili adayı, Özkan Yalım'ın babası adına yaptırdığı fen lisesini açtı. Kılıçdaroğlu daha sonra kent meydanına geçip...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak mitingi öncesinde Sivaslı İlçesi'ne uğrayıp Milletvekili adayı, Özkan Yalım'ın babası adına yaptırdığı fen lisesini açtı. Kılıçdaroğlu daha sonra kent meydanına geçip Sıvaslı Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlara seslendi.

Afyon'daki mitingin ardından CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, karayoluyla Sivaslı İlçesi'ne geldi. Burada Uşak birinci sıra milletvekili adayı Özkan Yalım'ın babası Dursun Yalım adına yaptırdığı fen lisesini açtı. Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra Okulu Müdürü Ahmet Arı'nın makamında, okulla ilgili bilgi aldıktan sonra sınıfları gezdi. Kılıçdaroğlu bilgisayar sınıfında derslerine devam eden ve yatılı kalan kız ve erkek öğrencilerle tokalaşıp sohbet etti. Kılıçdaroğlu bu sırada, ?Merhaba kızım" ve ?merhaba oğlum" diye ellerini sıktığı öğrencilere yakın ilgi gösterdi.

Okul ziyaretinin ardından Kemal Kılıçdaroğlu, Sivaslı ilçe merkezine gitti. Kılıçdaroğlu programda olmamasına rağmen Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlara seslendi. Kısa bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, ?Nasılsınız, iyimisiniz? Emin olmalısınız, sadece sizin için çalışıyorum, bütün amacım bu topraklarda güzel ülkemizde hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. Yoksulluk diye bir kavram olmasın. Refahı tabana yayalım. Siyasette gerginlik kavga istemiyorum. Temiz, ahlaklı siyaset istiyorum. Güzel bir okulu gezdim. Öğrenciliğimizi düşündüm. Öğretmenler dışardan gelirdi. Doğru dürüst öğretmenimiz bile yoktu. Başarılı öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz var burada. Gelecekte bizim koltuklarımıza sahip çıkacaklar. Türkiye'yi daha iyi yerlere götürecekler. Emekli merak etme, işçi merak etmeze, çiftçi merak etme, CHP var" dedi. Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra Uşak'a hareket etti.