Kaymakam AKP heyetiyle okulları gezdi

Bakırköy Kaymakamı Nazmi Günlü, AK Parti Bakırköy İlçe Başkanı Tülin Mazlumoğlu Kestane ve Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Enes Soylu ile beraber okulları ziyaret etmesi dikkat çekti. Eğitim İş Sendikası'ndan ise bu heyete tepki geldi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Eylül 2021 13:46
Kaymakam AKP heyetiyle okulları gezdi

İstanbul Bakırköy Kaymakamı Nazmi Günlü, ilçede bulunan okullara yönelik gerçekleştirdiği ziyaretleri esansında AK Parti Bakırköy İlçe Başkanı Tülin Mazlumoğlu Kestane ve Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Enes Soylu da yanında bulundu. Kaymakamın yanında başka partiden veya başka sendikadan temsilci bulunmaması dikkat çekti.

Kaymakam Günlü'nün, AK Parti İlçe Başkanı ve AKP'ye yakın Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı'nın bir sınıf ziyaretinde çektirdiği fotoğraflar, AK Parti İlçe Başkanı Kestane’nin Twitter hesabından paylaşıldı. Yapılan paylaşımda AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan'ın etiketlendiği görüldü.

Tülin Mazlumoğlu Kestane'nin paylaşımı:

Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Enes Soylu'nun paylaşımı:

Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Enes Soylu'nun yaptığı paylaşımda ise okulları gezen heyette Kaymakam Nazmi Günlü, Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Erşahin'in ve AK Parti İlçe Başkanı Tülin Mazlumoğlu'nun olduğu gözlerden kaçmadı. Soylu'nun ise AK Parti ilçe Başkanı için 'Başkanımız' sözü dikkat çekti.

“Okullarımıza iktidar partisinin müdahale etmesidir”

Bu durum üzerine Eğitim İş İstanbul 1 No.lu Şube Başkanı Veli Fırat Şimşek tepki gösterdi.
Şimşek, bu durumun kabul edilemez olduğunu belirtirken, şunları dile getirdi:

“Bakırköy Kaymakamının okulları ziyaret etmesi elbette ki olağan bir durumdur. Fakat okul ziyaretleri sırasında AKP İlçe Başkanının ve yandaş Eğitim Bir Sen Başkanının da hazır bulunması kabul edilemez. Öncelikle bu durum okullarımıza iktidar partisinin müdahale etmesidir. AKP İlçe Başkanının eğitimle bir ilgisi yoktur, bu yüzden okul ziyaretlerinde de işi yoktur"


“Düpedüz ayrımcılıktır”

Kaymakamın yanında yalnızca Eğitim Bir Sen’den bir temsilci bulunmasıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Şimşek, 'Kaymakamın diğer sendikaları yok sayması da düpedüz ayrımcılıktır. Buradaki amaç yandaş sendikanın Bakırköy’deki okullarda etkisinin arttırılmasıdır' ifadelerini kullandı.

Ayrıca bunun bir tür propaganda olduğu imasında bulunan Şimşek, 'Bu yolla ilçedeki en yetkili mülki amir devreye girerek Eğitim Bir Sen’e üye kazandırılması çabasına dâhil olmuştur. Eğitim İş olarak sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz' dedi.