Kaybolan Kayakçıyı JAK Timi Donmak Üzereyken Buldu

KAR kalınlığının 140 santime ulaştığı Uludağ'a İzmir'den kayak yapmak için günübirlik gelen 32 yaşındaki Çağdaş Onay, yoğun sis nedeniyle kayboldu.Onay, cep telefonu ile Jandarmadan yardım istedi. Jandarma Arama ve Kurtarma...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Kaybolan Kayakçıyı JAK Timi Donmak Üzereyken Buldu

KAR kalınlığının 140 santime ulaştığı Uludağ'a İzmir'den kayak yapmak için günübirlik gelen 32 yaşındaki Çağdaş Onay, yoğun sis nedeniyle kayboldu.

Onay, cep telefonu ile Jandarmadan yardım istedi. Jandarma Arama ve Kurtarma (JAK) Timleri kendisiyle iletişime girdiği profesyonel kayakçı olduğunu söyleyen Onay'a ulaşıp kurtardı. Hava sıcaklığının sıfırın altında 4 dereceye kadar düştüğü Uludağ'da donmak üzereyken kurtarılan Onay'a, sıcak içecekler veren jandarma daha sonra kendisini kar motoru ile oteller bölgesine getirdi.

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da yoğun sis kaybolmalara neden oluyor. Kayak yapmak için İzmir'den günübirlik olarak Uludağ'a gelen Çağdaş Onay, Cennetkaya Mevkiinde yönünü kaybedince ormanlık alanda kayboldu. Görüş mesafesinin 5 metreye kadar düştüğü Uludağ'da donma tehlikesi geçiren Çağdaş Onay, cep telefonu ile jandarmadan yardım istedi. 5 kar motoru ve 8 personel ile cep telefonu ile iletişim kurdukları Çağdaş Onay'a bir buçuk saat sonra Paşaçayırı Mevkinde ulaştı. Hava sıcaklığının sıfırın altında 4 dereceye kadar düşmesi sonucu donma tehlikesi geçiren Onay'a önce sıcak içecek veren Jandarma Arama ve Kurtarma ekipleri Onay'ı daha sonra kar motoru ile Oteller Bölgesi'ne getirdi.

Kendisinin profesyonel kayakçı olduğunu söyleyen Çağdaş Onay, "Çok korktum. Bu kadar kısa süre içerisinde kurtarılacağımı sanmıyordum" dedi.