Kanal yöneticisi konuştu: Nebati skeci neden yayınlanmadı?

Gazeteci Fatih Altaylı, eğlence programı Güldür Güldür'ün tanıtımında yer alan Nureddin Nebati skecinin neden yayınlanmadığına ilişkin yazdı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Mayıs 2022 13:10
Kanal yöneticisi konuştu: Nebati skeci neden yayınlanmadı?

Eğlence programı Güldür Güldür, geçtiğimiz günlerde yayınlanan fragmanda Bakan Nureddin Nebati'nin taklidine ve gündem olan bazı sözlerine yer vermişti.

Cumartesi akşamı yayınlanması gereken skeç ekrana gelmeyince sosyal medya kullanıcıları programa sansür uygulandığını dile getirmişti.

Show TV'den konuya dair bir açıklama gelmezken Gazeteci Fatih Altaylı son yazısında kanalın en üst yöneticisiyle görüştüğünü ve 'Güldür Güldür’e sansür' iddialarının ne ölçüde doğru olduğunu yazdı.

Altaylı 'Show TV üst yönetimini aradım' dediği yazısında kanal yöneticisinin şu ifadelerine yer verdi:

Bunu Güldür Güldür’ün yapımcılarından da teyit edebilirsiniz, bu program içinde siyasi skeçler olmasından da rahatsızlık duymadık. Tam aksine, siyasi hicivin unutulduğu bir ülkede bu geleneğin sürmesini istedik. Bugüne kadar da bir tekine bile dokunmadık. Bir tekini bile çıkarmadık. Sizin de tanıdıklarınız arayıp sorabilirsiniz.

Bu kez de aynen öyle oldu.

Ancak tanıtımı yayınladığımız skeç bu hafta yayınlanmadı. Doğru. Ama bu sansürden değil. Tek nedeni bayram haftası olması. Bayram haftası olduğu için ratingler genel olarak düşüktü ve biz de iyi bir skeci ratinglerin ve buna bağlı olarak reklam gelirlerinin daha yüksek olacağı önümüzdeki hafta yayınlanmasını doğru bulduk.

Bugüne kadar çok da ağır eleştiri içeren skeçleri yayınlamış bir kanal olarak, adı geçen bakanın bile güleceği kadar komik olan bir skeci yayınlamamak aklımızdan bile geçmedi.

Eğer böyle bir şeyden çekinse idik, siyasi skeç baştan istemez, bu skecin de bu kadar uzun bir tanıtımını yayınlamazdık. Hem bu kadar geniş bir tanıtım yapıp hem de sansür uygulayacak kadar da şuursuz değiliz.