Halk TV Canlı Yayın
Kan donduran iddia: Eşini bıçaklayıp, balkondan atan kişi serbest bırakıldı
Ankara'da bir kişinin, boşanma aşamasında olduğu eşine saldırarak bıçakladıktan sonra ikinci katın balkonundan aşağıya attığı daha sonra da serbest bırakıldığı iddia edildi.

Olay, 25 Ağustos 2018'de Kahramankazan ilçesinde yaşandı. İddiaya göre, Fatih E., boşanma aşamasında olduğu eşini ölümle tehdit etmeye başladı.  Tehditlerden korkan mağdur kadın, 3 kızı ile birlikte annesinin evine sığındı. Bir süre daha tehditlere maruz kalan kadın 25 Ağustos gecesinde annesinin evinde eşinin saldırısıyla karşı karşıya kaldı.

Bıçakladıktan sonra balkondan aşağı attı

İHA'nın aktardığı habere göre kadının kaldığı apartmana gelen Fatih E., ikinci katta oturan karısına ulaşabilmek için birinci kattaki demir parmaklıkları kullandı. Parmaklıklardan tırmanarak eve giren Fatih E., burada saldırmaya başladı. Eşini bıçaklayan Fatih E., annelerini kurtarmaya çalışan kızlarını da darp etti. Daha sonra balkondan aşağıya fırlattı, bununla da yetinmedi, yerde yatan karısının üzerine saksı fırlattı. Çocukların ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralı kadını hastaneye kaldırdı. Yaralı kadının hastanedeki tedavisi devam ederken, gözaltına alınan Fatih E. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olay günü yaşadıklarını anlatan çiftin en büyük kızları olay günü babalarının kendilerini arayarak sürekli tehdit ettiğini, "Sizi öldüreceğim, bıçaklayacağım" dediğini söyledi. Boşanma sürecinde anneannelerine sığındıklarını belirten çocuk., şunları anlattı:

"Annemin boynunu bıçakla kesti"

"Balkon demirlerinden çıkarak ikinci kata ulaşıyor ve anneme, bana ve kardeşlerime bıçakla saldırdı. Annemin boynunu bıçakla kesti. Annem yerde kanlar içinde yatarken anneme daha fazla zarar vermesin diye onunla boğuştuk. Daha sonradan anneme ulaşıyor, balkondan atıyor. Biz çok engel olmaya çalıştık ama bizi itti. İlk başta bacaklarını çıkarmaya çalıştı, annem bacaklarını içeri sokmaya çalıştı. Çok boğuşma yaşandı. Annem düştükten sonra üzerine saksı ve ne bulduysa attı. Annemi attıktan sonra kız kardeşlerimle aşağıya indik ama hala üzerine bir şeyler atmaya devam ediyordu."

"Ufacık bir ses olsun hemen korkuyla uyanıyoruz"

Babasının kendisine ve kardeşlerine de saldırdığını kaydeden çocuk, babasının kafasını duvara vurduğunu, parmağını kestiğini söyledi. Olaydan sonra babasının kaçtığını, bir müddet sonra da olayda kullanılan bıçağı almak için geri döndüğünü anlatan çocuk babası bulmadan önce bıçağı polise teslim ettiğini belirtti. Babasının serbest kaldığını dile getiren çocuk"Annemin hayati tehlikesi var. Şu an yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Ne benim, ne kardeşimin, ne de annemin hiçbir şekilde can güvenliği yok. Asla rahat yatamıyoruz. Çok büyük bir travma bu. Ufacık bir ses olsun hemen korkuyla uyanıyoruz" ifadelerini kullandı.