Kamalak, Terörün Sorumlusunu Sordu!

SAADET Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, terör olaylarına tepki göstererek, "Dün Osmanlı'nın tam 30 bölgesinde ehli küffara karşı hendek kazan dedelerin torunları, ne oldu da bugün birbirlerine karşı hendek kazıyorlar....

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Kamalak, Terörün Sorumlusunu Sordu!

SAADET Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, terör olaylarına tepki göstererek, "Dün Osmanlı'nın tam 30 bölgesinde ehli küffara karşı hendek kazan dedelerin torunları, ne oldu da bugün birbirlerine karşı hendek kazıyorlar. Bunun sorumlusu kim?" dedi.

Mustafa Kamalak, Karabük'te partisinin 5'inci Olağan Kongresi'ne katıldı. Belediye Nikah Salonu'nda düzenlenen kongreye Mustafa Kamalak ve partililer katıldı. Kongrede partililere seslene Kamalak, terör olaylarını eleştirerek, "Allah aşkına şu 3-5 ay içerisinde şehit gelmemiş bir ilimiz kaldı mı? Neredeyse şehidi gelmemiş ilçelerimiz de kalmamak üzere. Bu şehitler hangi ülkeden geliyor? Kiminle savaşıyoruz, düşmanımız kim? Dün Çanakkale’de ehli küffara karşı vücutlarını birbirlerine siper eden dedelerin torunları, ne oldu da bugün birbirlerine kurşun sıkmaya başladılar. Bunun sebebi nedir? Dün Osmanlı’nın tam 30 bölgesinde ehli küffara karşı hendek kazan dedelerin torunları ne oldu da bugün birbirlerine karşı hendek kazıyorlar. Bunun sorumlusu kim?" diye konuştu.

EĞİTİM SİSTEMİ MİLLİ PİYANGO KADAR MİLLİDİR

Kamalak, eğitim sistemine de tepki göstererek şunları söyledi:

"Bu sistem var ya ancak ve ancak Milli Piyango kadar gibi millidir daha fazla değil. Siz bu aziz milletimizden topladığınız paralarla okullar yaptırıyor, ruhsuz, maneviyatsız bir eğitim sistemiyle terörist yetiştiriyorsunuz dediğimiz zaman birileri duymazlıktan geldi. Şu anda, sessiz sedasız müfredatı değiştirmeye çalışıyorlar. 200 yıldan bu yana bu milletin imanı ile oynamışlar ama söküp atamamışlardır. Sarhoşlarımızın, alkoliklerimizin kendilerine has bulunduğu yerler olur. Geç saatlerde şöyle gidin oralara. Biliyorum, Kamalak insanlara meyhanelere gidin gibi tavsiyelerde bulundu diyecekler ama gidin o sarhoşa "Sen buralarda demleniyorsun ama şurada senin kitabına hakaret ediliyor, senin peygamberine küfrediliyor" diye söylediğiniz zaman ayakta duramayacak halde olmasına rağmen o elindeki şişesini vurup kırar. Bu ülkenin her bir ferdi Müslümandır. Ama ortamı sağlamamışlardır ona."