Kadıköy Güne Yıkımla Uyandı...

İstanbul'un Kadıköy ilçesi Altıyol meydanındaki bazı kafeler sabah saatlerinde Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından yıkıldı. Ünlü markaların bulunduğu arsanın yeşil alan olarak düzenleneceği belirtildi.İstanbul...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Kadıköy Güne Yıkımla Uyandı...

İstanbul'un Kadıköy ilçesi Altıyol meydanındaki bazı kafeler sabah saatlerinde Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından yıkıldı. Ünlü markaların bulunduğu arsanın yeşil alan olarak düzenleneceği belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait arsa üzerindeki 3 işyerinin boşaltılması için hukuki süreç başlatmıştı. Mahkeme sürecinin tamamlanmasından sonra tahliye işlemlerine başlayan belediye, arsa üzerindeki kiracılara tebligat yaptı.

Bugün erken saatlerde Altıyol Meydanı'na gelen yıkım ekipleri önce içerdeki eşyaları dışarıya çıkardı. Daha sonra iş makinalarını devreye sokan belediye ekipleri kafeleri tamamen yıktı.

İş makinalarıyla kullanılamaz hale getirilen kafelerin yerine ise yeşil alan pankartı asıldı. Kameralara açıklama yapmak istemeyen işyeri sahipleri sokağa bırakılan eşyalarını yıkım alanından çıkarmak için büyük çaba gösterdi. Yıkım sırasında Bahariye Caddesi trafiğe kapatılınca tramvay seferleri de bir süre yapılamadı.

cihan