İzmir'de Zincirleme Kaza

İzmir'in Konak İlçesi'nde, 4 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 5 kişi yaralandı.Kaza, saat 02.00 sıralarında Çankaya Semti Fevzi Paşa Bulvarı ile Gazi Osman Paşa Bulvarı kesişimindeki kavşakta meydana geldi.Fevzi...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
İzmir'de Zincirleme Kaza

İzmir'in Konak İlçesi'nde, 4 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

Kaza, saat 02.00 sıralarında Çankaya Semti Fevzi Paşa Bulvarı ile Gazi Osman Paşa Bulvarı kesişimindeki kavşakta meydana geldi.

Fevzi Paşa Bulvarı'ndan Basmane yönüne giden 35 AJ 8770 plakalı, sürücüsü belirlenemeyen otomobil, iddiaya göre kırmızı ışıkta geçti. Otomobil, bu sırada Gazi Osman Paşa Bulvarı'ndan Şair Eşref Bulvarı yönüne giden 59 yaşındaki Mehmet Tuncay Yılmaz yönetimindeki idaresindeki 35 T 7731 plakalı taksi ve 27 yaşındaki Ferhat Şen yönetimindeki 35 EJE 42 plakalı otomobile çarptı.

Arkadan gelen Sibel Adsız yönetimindeki 35 AS 3094 plakalı otomobil de önündeki taksiye çarptı. Zincirleme kazada sürücüler Mehmet Tuncay Yılmaz, Ferhat Şen ile otomobillerde bulunan 22 yaşındaki Abdullah Aslan, 27 yaşındaki Alper Çiçek ile 35 yaşındaki Savaş Gültekin yaralandı. İhbar üzerine kaza yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Sağlık ekiplerinin yaptığı müdahale ardından yaralılar ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırılırken sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı.

Kazadan sonra kaçan otomobil sürücüsünü belirlemek için polis çalışma başlatırken, araçta alkol şişeleri olduğu göze çarptı. Kaza nedeniyle trafiğe kapanan yol kaza yapan araçların kaldırılmasıyla tekrar trafiğe açıldı.