İstanbul'da Termometreler 24 Dereceyi Gösterdi

İstanbul'da soğuk ve yağışlı günlerin ardından güneşli havayı gören vatandaşlar, tatil gününü de fırsat bilerek sahile akın etti. Termometreler ise 24 dereceyi gördü.Soğuk ve yağışlı günlerin ardından İstanbullular...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
İstanbul'da Termometreler 24 Dereceyi Gösterdi

İstanbul'da soğuk ve yağışlı günlerin ardından güneşli havayı gören vatandaşlar, tatil gününü de fırsat bilerek sahile akın etti. Termometreler ise 24 dereceyi gördü.

Soğuk ve yağışlı günlerin ardından İstanbullular bugün adeta yazdan kalma bir gün yaşıyor. Tatil gününü de fırsat bilen vatandaşlar, güneşli havayı görünce Boğaz ve sahile akın etti. Kimi vatandaşlar balık tutarken, kimi vatandaşlar da arkadaşlarıyla birlikte sahil kıyısında yürümeyi tercih etti. Bazı vatandaşlar evcil hayvanlarıyla sahil kıyısında yürürken, bazıları da koşu yaptı. Florya'da ise çocuklar aileleriyle birlikte lunaparkta eğlenerek sıcak havanın keyfini çıkardı. İstanbul'da termometreler ise 24 dereceyi gördü.

Bebek sahilinde balık tutan Hüseyin Türkmen, "Bugün balığa geldik. Uzun zamandır gelmemiştim. Güzel balık var. Hava güzel, insanlar güzel. Kısmet, akşama ne kadar balık tutacağız. Şuana kadar 2 kilo balığımız var. Herkese rastgele diyorum" dedi.

Bir diğer vatandaş ise, "Yaz mevsimine yakın bir hava var. Hava sıcaklığı 16 ila 18 derece arasında ama aynı zamanda da rüzgar var" şeklinde konuştu.

Soğuk ve yağışlı günlerin ardından güneşli havanın tadını çıkardıklarını dile getiren vatandaşlar, çocuklarıyla birlikte gün boyu sıcak havayı değerlendireceklerini aktardı.