Ispanaktan zehirlenen sendika başkanı hafızasını kaybetti

Ispanaktan zehirlenen sendika başkanı hafızasını kaybetti

İstanbul'un ardından Tekirdağ'a da sıçrayan ıspanak zehirlenmelerinin sonuçları ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak Tekirdağ'da Sağlık Hak-Sen İlçe Başkanı Selim Kafadar'ın hafıza kaybı yaşadığı ortaya çıktı.

Tekirdağ Süleymanpaşa ve Çerkezköy ilçelerinde, dün akşam ıspanak yedikten sonra mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma şikayetiyle 40 kişi çeşitli hastanelere başvurdu.

Sağlık Hak-Sen İlçe Başkanı hafıza kaybı yaşadı

İstanbul’da 44 kişinin ıspanak ve benzeri bitkilerden yedikten sonra hastanelik olmasının ardından, Tekirdağ’da da aynı vaka yaşandı. İddiaya göre, Çerkezköy ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikada gece vardiyasında çıkan ıspanak yemeğinden yiyen 20 kişi mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma şikâyetiyle Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ardından da Süleymanpaşa ilçesinde 2 kişi aynı şikâyetlerle Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastaneye kaldırılanlardan birinin Süleymanpaşa Sağlık Hak-Sen İlçe Başkanı Selim Kafadar olduğu öğrenildi. Kafadar’ın geçici hafıza kaybı yaşadığı ve tedavisinin sürdüğü bildirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü ve Valilikten açıklamalar

Konuyla ilgili açıklama açıklama yapan Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Cengiz Becerir, ıspanak yedikten sonra rahatsızlanan 22 kişinin hastanelerde tedavi gördüğünü bildirilmişti. Tekirdağ Valiliği ise zehirlenen kişi sayısını 40 olarak duyurdu.