İran'dan Suudi Arabistan'a sert suçlama: İsrail'in izinde yürüyor

İran'dan Suudi Arabistan'a sert suçlama: İsrail'in izinde yürüyor
İran Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, hainlikle suçladığı Suudi Arabistan yönetiminin İsrail'in izinde yürüdüğünü ve çöküşünün yakın olduğunu ileri sürdü.Başkent Tahran'da bir toplantıda...

İran Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, hainlikle suçladığı Suudi Arabistan yönetiminin İsrail'in izinde yürüdüğünü ve çöküşünün yakın olduğunu ileri sürdü.

Başkent Tahran'da bir toplantıda konuşan Caferi, Suudi Arabistan'ın Yemen'e yaptığı saldırıların ardından çöküş aşamasına geldiğini öne sürdü.

İranlı general, "Bugün Suudi Arabistan utanmazcasına ve iğrenç bir şekilde tahakküm sistemine karşı çıkan bir milleti bombalıyor ve katliam ediyor. Hain Arabistan İsrail ve Siyonistlerin izinde yürüyor ve onların bastığı ayak yerlerine ayak basıyor" dedi.

İran'daki yetkililerin bazı hususları göz önünde bulundurarak Suudi Arabistan hakkında konuşmadığını söyleyen Tümgeneral Caferi, ülke yetkililerine seslenerek "Şimdi ki bu saldırılar yapılıyor artık bu hususlar düşünülmemeli" diye konuştu.