İmamoğlu Kartal'daki bina faciasında yaralananları ziyaret etti

CHP'nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer'deki aday tanıtım ve seçim koordinasyon toplantılarından sonra soluğu Kartal'da aldı

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
İmamoğlu Kartal'daki bina faciasında yaralananları ziyaret etti

CHP'nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer'deki aday tanıtım ve seçim koordinasyon toplantılarından sonra soluğu Kartal'da aldı. Önce Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan yaralıları ziyaret eden İmamoğlu, daha sonra 9 ferdini faciada kurban veren Alemdar Ailesi'ne taziyeye gitti. Ardından facianın yaşandığı enkaza giden İmamoğlu, acılı bekleyiş içindeki ailelere sabır diledi, kriz merkezinde olayla ilgili bilgi aldı.

Sarıyer'den Kartal'a geçen İmamoğlu, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan yaralıları ziyaret etti. Burada İmamoğlu'na kısa bir süre önce görevinden istifa eden eski CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi de eşlik etti. Başhekim Prof. Dr. Recep Demirhan, hastanelerinde toplam 12 yaralının bulunduğunu belirterek, ''5'i yoğun bakımda. Bunlardan 4'ünün durumu ağır. 7 hastamız ise normal serviste ve durumları iyi'' dedi.

"Çıkaracağımız dersler var"

İmamoğlu ve Hamzaçebi, hastane ziyaretinin ardından basının karşısına geçti ve yaralıların durumuyla ilgili verdi. Ölenlerin yakınlarına baş sağlığı dileyen İmamoğlu, ''Bu olaydan hepimizin çıkaracağımız dersler var. Ancak şimdi bunları konuşmanın sırası değil'' dedi.

Alemdar Ailesi'ne taziye

İmamoğlu ve Çebi, hastanenin ardından, faciada 9 ferdini kaybeden, 5 üyesi de yaralı olarak kurtulan Alemdar Ailesi'nin taziye yeri olarak kullandığı Cevizli Mahallesi'ndeki mekana gitti. Taziyelerini ileten İmamoğlu ve Çebi, ''Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun'' diyerek aileye baş sağlığında bulundu. Taziyenin ardından enkaz bölgesine giden ikili, acılı bekleyiş içindeki ailelere sabır diledi. Kriz merkezinde olayla ilgili bilgi alan İmamoğlu ve Çebi, faciada hayatlarını kaybeden Nuriye-Ahmet Sövür çiftinin cenaze namzlarında saf tuttu.