Halk TV Canlı Yayın
Esenler belediyesine bağlı bir yeşil alanı tanıtan Tevfik Göksu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında güldüren bir diyalog yaşandı. Göksu'nun sözleri üzerine araya giren İmamoğlu öyle bir şey söylediki sosyal medyada yer yerinden oynadı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İlçe belediyeleri ile ortak masa toplantıları kapsamında bugün Esenler Belediyesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında İmamoğlu ile İBB Meclisin’deki atışmaları nedeniyle sık sık gündem Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Esenler Belediyesi sınırlarında yer alan bir yeşil alan hakkında bilgi veren Göksu, “Bizim burada 2 bin 200 metre yürüyüş parkurumuz var, piknik alanımız var. Ayakkabısız girilen parkımız var. Ayakkabınızı çıkarıp girebiliyorsunuz. Çimde, çakılda, ağaç kabuğunda, çamurda yürüyebiliyorsunuz.” diye konuştu.

Göksu’nun bu sözleri üzerine araya giren İmamoğlu, “Vücuttaki elektriği atmak için değil mi? Meclis’e gelmeden burada biraz yürü de öyle gel” dedi. İmamoğlu’nun bu sözlerine başta Göksu olmak üzere çevrede bulunanlar kahkahalarla karşılık verdi.

İmamoğlu ve Göksu arasında geçen bu diyalog sosyal medyada kısa sürede yayıldı. İmamoğlu'nun esprili yanıtı büyük yankı uyandırdı.