İl Milli Eğitim Müdürü Okumuş, İmamoğlu'nu hedef gösterdi

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, sokağa çıkma yasağından haber haberi olmadığını söyleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Nisan 2020 21:02
İl Milli Eğitim Müdürü Okumuş, İmamoğlu'nu hedef gösterdi

İçişleri Bakanlığı'nın yasaktan iki saat önce duyurduğu, 31 ildeki sokağa çıkma yasağı kararıyla ilgili açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye olarak bilgilendirilmediklerini açıklamıştı.

İmamoğlu şunları dile getirmişti:

"Sokağa çıkma yasağı kararı ansızın alınmamalı. İBB olarak bu kritik karardan haberdar değiliz, bilgilendirilmedik. Yarın İstanbul’da hangi hizmetleri verip vermeyeceğimizi bile bilmiyoruz. Ortak akıl ve iş birliği olmayan her karar sadece kafa karışıklığı ve panik yaratır." 

İmamoğlu'nu hedef gösterdi

İmamoğlu'nun Twitter hesabından yaptığı bu açıklamaya yanıt veren Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, alınan kararın ardından belediye hizmetlerinde yaşanabilecek sorunun sorumlusu olarak İmamoğlu'nu göstermeye çalıştı. 

Okumuş şunları söyledi:

"Hükümet Sokağa Çıkma yasağı Getirsin Diye yırtınıyordu Koskoca İstanbulu Yöneten başkan Her İhtimale karşı Önlemlerini Almalı değilmiydi? Hatta BCD planları Olmalıydı Şehir böylemi Yönetilir Ben bunların (Allah korusun) Devletin başına Geldiklerinde ülkeyi Nasıl yöneteceklerini Merak ediyorum"