İki Ton Sucukla 'Sucuk Ekmek Festivali'

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde belediye tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen geleneksel sucuk ekmek festivali yapıldı. Festival kapsamında halka iki ton sucuk pişirilerek ekmek arasında dağıtıldı.Festivale Kadirli halkının...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
İki Ton Sucukla 'Sucuk Ekmek Festivali'

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde belediye tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen geleneksel sucuk ekmek festivali yapıldı. Festival kapsamında halka iki ton sucuk pişirilerek ekmek arasında dağıtıldı.

Festivale Kadirli halkının yanı sıra çevre il ve ilçelerden gelen misafirler de yoğun ilgi gösterdi. İki ton sucuğun pişirilerek ekmek arasında dağıtıldığı festivalde,sucuk ekmek almak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Ekmek arası sucuğun Kadirli’ye has bir lezzet olduğunu belirten Kadirli Belediye Başkanı Dr.Ömer Tarhan artık bu festivalin geleneksel hale geldiğini söyledi. Tarhan, "Kadirli Belediyesi olarak ilçemize has ekmek arası sucuğu markalaştırmak için başvuruda da bulunduk. Bugün bahardan kalma bir hava var. Gerçekten vatandaşlarımız da festivale yoğun ilgi gösterdi. Festivalde toplamda 2 ton sucuk dağıttık. Yani yaklaşık 20 bin kişiye ekmek arası sucuk ikram ettik. Emeği geçen herkese uzaktan yakından gelen tüm misafirlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Palyaço gösterileri, halk oyunları ekiplerinin gösterisi ve sanatçı Ankaralı Ayşe konseri ile Kadirli ikinci geleneksel sucuk ekmek festivali sona erdi.