İki Kardeşi Yangın Ayırdı...

Ataşehir Örnek Mahallesi Ercüment Vatanay Caddesi üzerindeki iki kardeşin yaşadığı bir gecekonduda sabah saat 06.00 sıralarında yangın çıktı.İddiaya göre evde yakılan ısıtıcının kısa devre yapması sonucu elektrik panelinde...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
İki Kardeşi Yangın Ayırdı...

Ataşehir Örnek Mahallesi Ercüment Vatanay Caddesi üzerindeki iki kardeşin yaşadığı bir gecekonduda sabah saat 06.00 sıralarında yangın çıktı.

İddiaya göre evde yakılan ısıtıcının kısa devre yapması sonucu elektrik panelinde yangın çıktı. Alevler kısa sürede büyüyerek gecekonduyu sardı. Evde yaşayan iki kardeşten Ersin Aşlak kaçarak canını kurtarırken Kadir Aşlak ise yattığı yerden kalkamadı ve alevler arasında kaldı. Alevleri gören mahalle sakinleri itfaiyeye haber verdi. Olay yerine Kadıköy, Erenköy ve Ünalan müfrezelerinden itfaiye ekipleri sevk edildi. Polis ve sağlık ekipleri de olay yerine geldi.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

KARDEŞİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

İtfaiyenin yoğun çabaları sonrası yangın kontrol altına alınırken itfaiye ekiplerinin gecekonduda yaptığı incelemede 46 yaşındaki Kadir Aşlak'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Kardeşinin öldüğünü öğrenen Kadir Aşlak'ın kardeşi olay yerinde gözyaşlarına boğuldu. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı."UÇUCU MADDE KULLANIYORDU" İDDİASI

Olayda hayatını kaybeden Kadir Aşlak'ın dayısı olduğunu ifade eden Serkan Serdar ise, yangından kurtulan dayısının kendisine haber verdiğini belirtti. Serdar, "Ufak dayım Ersin yataktan fırlayıp kurtulmuş. Kadir dayım yatakta yatılı bulundu. Uçucu madde kullandığından kendisi çıkamamış dışarı herhalde. Evin halini görüyorsunuz. Hayırlısı diyelim ne diyelim. Evde elektrikli ısıtıcı vardı. O da bozuktu herhalde. Elektrik kontağından kaynaklı olabilir" diye konuştu. Mahallede yaşayan bir kadın da olayı görünce gözyaşlarını tutamadı.