İdil'de Çatışma! 1 Asker ve 1 Polis Yaralı!

İdil'de Çatışma! 1 Asker ve 1 Polis Yaralı!
ŞIRNAK'ın İdil İlçesi'nde uygulanan sokağa çıkma yasağıyla birlikte başlayan operasyonlar devam ederken, bu sabah PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada bir özel harekat polisi ile bir jandarma uzman çavuş yaralandı.İdil...

ŞIRNAK'ın İdil İlçesi'nde uygulanan sokağa çıkma yasağıyla birlikte başlayan operasyonlar devam ederken, bu sabah PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada bir özel harekat polisi ile bir jandarma uzman çavuş yaralandı.

İdil İlçesi'nde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için 16 Şubat saat 23.00'ten itibaren ilçe merkezi ve Dirsekli Köyü'nde uygulanan sokağa çıkma yasağı 12’inci gününde devam ediyor. Yaklaşık 4 bin jandarma ve özel harekat polisinin katıldığı operasyonlar, hendek ve barikatların bulunduğu Turgut Özal Mahallesi'nde sürüyür. Operasyonlarının tamamlandığı Yeni Mahalle'de teröristlerin önceden döşediği patlayıcılar imha edilirken, mahallede bulunan evler uzmanlar tarafından aranıyor. Aranan evlerin bazılarında çok sayıda patlayıcı, silah, roketatar mermisi, ilaç ve yaşam malzemeleri ile mühimmat bulundu.

ÇATIŞMA ÇIKTI

Bu arada Turgut Özal Mahallesi'nde sürdürülen operasyonlar kapsamında, bugün sabah erken saatlerde güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çatışma çıktı. Çatışmada ilk ateşle birlikte 1 özel harekat pilisi ile 1 jandarma uzman çavuş yaralandı. Yaralı 2 güvenlik görevlisi zırhlı ambulans ile İdil Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

HAYATİ TEHLİKELERİ YOK

Yaralanan ve adı açıklanmayan özel harekat polisinin çatışma sırasında tabancasına isabet ederek seken kurşunla kolundan yaralandığı belirtildi. Jandarma uzman çavuşun ise PKK'lıların açtığı ilk ateşte ayağına kurşun isabet ettiği kaydedildi. Yaralı güvenlik görevlilerinin hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.