HSBC Türkiye'den Çekiliyor

HSBC Türkiye'den Çekiliyor
Banka, Türkiye’deki faaliyetlerini satma kararı aldığını açıkladı.HSBC, 1990 yılından bu yana faaliyet gösterdiği Türkiye'deki faaliyetlerini satma kararı aldı.HSBC Türkiye CEO'su James Emmett, yaptığı yazılı açıklamada,...

Banka, Türkiye’deki faaliyetlerini satma kararı aldığını açıkladı.

HSBC, 1990 yılından bu yana faaliyet gösterdiği Türkiye'deki faaliyetlerini satma kararı aldı.

HSBC Türkiye CEO'su James Emmett, yaptığı yazılı açıklamada, "Her zaman olduğu gibi önceliğimiz müşterilerimiz ve çalışanlarımızdır. Bu süreçte, müşterilerimize kesintisiz bir şekilde hizmet sunmaya devam edeceğiz" dedi.

Açıklamada, HSBC tarafından gerekli açıklamaların ileri tarihlerde yapılacağı belirtildi.

HSBC Türkiye, 2014 yılı itibarıyla 298 şube ve dijital bankacılık kanallarıyla hizmetlerini yürütüyor.

Merkezi Londra'da bulunan ve dünyanın en büyük bankacılık ve finans hizmetleri kuruluşlarından biri olan HSBC Grubu, Avrupa, Asya-Pasifik bölgesi, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika olmak üzere 73 ülke ve bölgede yaklaşık 6 bin 100 ofisiyle hizmet veriyor.

Daha önce yayımlanan haberlere göre, HSBC Türkiye'yi satın almak üzere Fibabank, Hollanda merkezli ING Bank ve Tekstilbank'ı satın alan Çinli ICBC ilgileniyor. Haberlerde ayrıca, HSBC Türkiye ile ING Bank arasında çeşitli görüşmelerin yapıldığı ve 9 Haziran'da (bugün) teklifin resmi olarak sunulacağı belirtiliyordu.