HDP Genel Merkezi önünde gerginlik

Evlat nöbetindeki 3 aile HDP Genel Merkezi'nin önüne siyah çelenk bırakması sonucu HDP'liler ile aileler arasında gerginlik yaşandı. Konuyla ilgili HDP'nin sosyal medya hesabından 'Provokasyona kalkışanlara asla müsaade etmeyeceğiz' denildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Mayıs 2022 18:08

Ankara'da HDP Genel Merkezi önüne siyah çelenk bıraktı. HDP'lilerin çelengi atmak istemesi üzerine arbede yaşandı.

976 gündür evlat nöbetindeki 3 aile, HDP Genel Merkezi önünde protestoda bulundu. Ellerinde terör örgütü PKK'nın kaçırdığını söyledikleri çocuklarının fotoğrafları da bulunan 3 kişi, 'Evlatlarımızı HDP'den istiyoruz' yazılı çelenkle HDP binasının önüne gelince, HDP milletvekili Ayşe Acar Başaran ve partililer, tepki gösterdi.

ee9d88e0158b24291fbc95a7c3729e75.jpg

Aileler ve HDP'liler arasında yaşanan gerginliğe polis müdahale ederken, güvenlik güçlerinin müdahalesi sonrası HDP'liler Genel Merkez binasına döndü.

'Provokasyona kalkışanlara asla müsaade etmeyeceğiz'

Konuya ilişkin HDP'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada "Polisin yönlendirmesiyle ve koruması altında partimizin önünde büyük bir provokasyona kalkışanlara asla müsaade etmeyeceğiz. HDP’nin mücadelesi dün olduğu gibi bugün de hiç bir provokasyon ve engel tanımadan sürüyor, sürecektir" denildi.

c286707c5ea591d2233e547571c84264.jpg

HDP Parti Sözcüsü Ebru Günay tarafından genel merkez önünde yaşanan olayla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamanın ardından çıkan arbedede, 6 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 6 kişiden 4'ünün isimleri şöyle: Veli Saçılık, Hüseyin Gökoğlu, Ali Özkan ve Nazım Karakurt