Halkçı Başkan Maaşları Yine Arttırdı

Asgari ücretin bin 300 lira olmasından sonra Adana’nın CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar,belediye bünyesinde çalışan taşeron işçilerin maaşının en düşük bin 680 liraya çıkartıldığını açıkladı.İLK...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Halkçı Başkan Maaşları Yine Arttırdı

Asgari ücretin bin 300 lira olmasından sonra Adana’nın CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar,belediye bünyesinde çalışan taşeron işçilerin maaşının en düşük bin 680 liraya çıkartıldığını açıkladı.

İLK İŞİ, İŞÇİLERE ZAM YAPMAK OLMUŞTU

Göreve geldiği günden bu yana izlediği emek politikası ile “İşçi Dostu Başkan” olarak anılan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, asgari ücretin bin 300 lira olmasından sonra belediye bünyesinde çalışan taşeron işçilerin maaşınıen düşük bin 680 liraya çıkarttı.30 Mart 2014 seçimlerinin ardından Seyhan Belediye Başkanlığı görevine seçilen Zeydan Karalar, göreve gelir gelemez başta temizlikte çalışan taşeron işçileri olmak üzere tüm taşeron çalışanlara yüzde 20 ila 40 arasında zam yapması ile dikkatleri üzerine toplamıştı.

EMEK EN YÜCE DEĞERDİR

“Emek en yüce değerdir” ilkesi ile yola çıktıklarını belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Emek en yüce değerdir. Elinin emeğinin karşılığını, döktüğü alın terinin bedelini evine, eşine, çocuklarına götürmekten başka bir düşüncesi olmayan işçi kardeşlerimizin çalışma koşullarının iyileştirilmesi her bir yöneticinin en temel sorumluluğudur. Yüzü emeğe dönük, yüzü işçiye dönük insanlarız. Gelinen süreçte çalışan emekçi arkadaşlarımız hak ettiği ücreti alamamakta. Evini geçindirmekte, evinin temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekmekte... Bizlerde asgari ücretin arttırılmasının ardından belediye çalışanlarımızın, emekçi arkadaşlarımızın maaşlarını en düşük bin 680 liraya çıkarttık” ifadelerine yer verdi.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın “maaşlar bin 680 TL oldu” açıklaması belediye bünyesinde çalışan işçiler tarafından sevinçle karşılandı.