Gül ve Erdoğan için bomba iddia !

Gül ve Erdoğan için bomba iddia !
Dengir Mir Mehmet Fırat: Erdoğan Gül'ü aday gösterecek11′inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün basın danışmanı Ahmet Sever’in kitabındaki ‘Gül-Erdoğan kırılganlığıyla’ ilgili ifadelerin ardından bir flaş iddia da...

Dengir Mir Mehmet Fırat: Erdoğan Gül'ü aday gösterecek

11′inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün basın danışmanı Ahmet Sever’in kitabındaki ‘Gül-Erdoğan kırılganlığıyla’ ilgili ifadelerin ardından bir flaş iddia da HDP’li Dengir Mir Mehmet Fırat’tan geldi. Bir haber kanalında açıklamalarda bulunan Fırat, “Erdoğan’ın yeni parti senaryolarının önüne geçmek için AKP Genel Başkanlığına Gül’ü işaret edeceğini” öne sürdü.

AKP’nin kurucuları arasında yer alan ancak 7 Haziran’daki seçimlerde HDP’den Meclis’e giren Dengir Mir Mehmet Fırat, televizyonda katıldığı programda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fırat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın 11′inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü aday göstereceğine dair bir iddia ortaya attı. İşte Fırat’ın açıklamalarından satırbaşları:

‘GENEL BAŞKAN DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLECEK’

-Siyaset mühendisleri devreye girdi. Orta sahada bir parti kurulabilir diyordum. Bunun önüne geçmek için AKP içinde genel başkan değişikliğine gidilecek. Bu süreç içinde de 3 yıl yasağına takılan ama bir türlü siyasete doymayan benim gibi ak saçlılar yeniden siyasete dönecekler ve ondan istifade edecekler. Bunlar siyaset olmadan yaşayamayan insanlar.

‘ADAYIM GÜL KARDEŞİM DEMESİ ŞOK YARATMAMALI’

-Şu anda AKP genel başkanlığı ve başbakanlık tartışma konusu. Son olarak yapılan Çiçek-Gül görüşmeleri nazara alındığında Abdullah Gül ve 3 dönemlikler bir şekilde yeniden bünyeye alınmak isteniyor. Gül’ün yapılacak bir kongrede bu kez Sayın Cumhurbaşkanının ‘Benim adayım Abdullah Gül kardeşimdir” demesi şok yaratmamalı. Bu çekişme içinde nasıl bir koalisyon oluşur izleyeceğiz.

‘ERDOĞAN MHP, DAVUTOĞLU CHP İLE KOALİSYON İSTİYOR’

-(Koalisyon pazarlıkları) Başbakan ile Cumhurbaşkanı arasında bu konuda görüş ayrılığı var. Erdoğan MHP ile koalisyon isterken, Davutoğlu CHP ile koalisyonu istiyor.

-Erken seçime gidilme kararı alınması durumunda bu en çok HDP’ye yarayacak. HDP oy patlaması yapabilir. Bana göre bir erken seçimde HDP yüzde 20′leri aşacaktır. Birileri sonucun değişeceğini zannediyorsa halk o oyuna gelmeyecektir.