Genelkurmay: 605 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

GENELKURMAY Başkanlığı, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde devam eden operasyonda 2, Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde ise 4 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.Açıklamada Cizre ve Sur'daki operasyonlarda etkisiz hale...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Genelkurmay: 605 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

GENELKURMAY Başkanlığı, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde devam eden operasyonda 2, Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde ise 4 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Açıklamada Cizre ve Sur'daki operasyonlarda etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısının 605 olduğu kaydedildi.

Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Şırnak ve Diyarbakır'da yürütülen operasyonlarda Cizre'de 467, Sur'da da 138 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Genelkurmay internet sitesinde 'Önemli Yurtiçi Olaylar' bölümünde yer alan 27 Ocak gününe ait bilgiler şöyle:

* Şırnak / Cizre’de devam eden operasyonda; iki bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 467’dir.), 10 adet el yapımı patlayıcı imha edilmiş, bir Kaleşnikof piyade tüfeği, beş av tüfeği, bir adet dürbün, beş adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 58 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 140 adet Bixi fişeği, 50 adet av tüfeği fişeği, iki adet el telsizi ve muhtelif örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

* Diyarbakır / Sur’da devam eden operasyonda; dört bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 138’dir.), iki tabanca ve iki av tüfeği ele geçirilmiştir.

* Bingöl’de icra edilen operasyonda tespit edilen sığınak ve yeraltı depolarında çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

* Mardin / Derik’te bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanarak gözaltına alınmıştır.