Gaziantep'te Cizre ve Sur Protestosu

Gaziantep'te Cizre ve Sur Protestosu
Gaziantep'te, HDP ve DBP üyeleri, Cizre ile Sur'da devam eden ve hedefinde Kürt halkının olduğunu ileri sürdükleri operasyonların sona ermesini istedi.Öğle saatlerinde Yeşilsu Parkı'nda toplanan HDP ve DSP üyeleri, uzun süredir...

Gaziantep'te, HDP ve DBP üyeleri, Cizre ile Sur'da devam eden ve hedefinde Kürt halkının olduğunu ileri sürdükleri operasyonların sona ermesini istedi.

Öğle saatlerinde Yeşilsu Parkı'nda toplanan HDP ve DSP üyeleri, uzun süredir Doğu ve Güneydoğu'da sokağa çıkma yasakları ve operasyonlar nedeniyle halkın mağdur olduğunu söyledi. Partililer adına basın açıklamasını okuyan HDP İl Eş Başkanı Atiye Okay, operasyonların hedefinde Kürt halkı olduğunu ileri sürerek şöyle dedi:

"Her türlü mevzuat ile iplerini koparmış sarayın özel kuvvetleri terörle mücadele adı altında Kürt halkını kolektif cezalandırmaya tabi tutmaktadır. Direniş gösterenleri geride kalanlara ibret olması için hiçbir yasa, sınır, kural tanımaksızın savaş yasalarını ve bütün kanun ve yönetmelikleri çiğneyerek kurşuna dizmektedir. Halklarımıza karşı dünyanın gözleri önünde tehcir, tenkil ve soykırım uygulamaktadır.”

HDP ve DBP üyeleri, basın açıklamasının ardından parktan ayrıldı.