Fırtına Çatıları Uçurdu

Aksaray’da, etkili olan fırtına bir köyde evlerin ve mandıraların çatısını uçurdu. Cami lojmanının da çatısının uçtuğu köyde büyük çapta maddi hasar oluştu.Edinilen bilgiye göre, merkeze bağlı Bozcatepe köyünde...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Fırtına Çatıları Uçurdu

Aksaray’da, etkili olan fırtına bir köyde evlerin ve mandıraların çatısını uçurdu. Cami lojmanının da çatısının uçtuğu köyde büyük çapta maddi hasar oluştu.

Edinilen bilgiye göre, merkeze bağlı Bozcatepe köyünde fırtına ciddi maddi hasara neden oldu. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı fırtınada, evlerin ve mandıraların çatıları uçtu. Cami lojmanının da çatısı uçarken, cami kısmen zarar gördü.

Fırtına haberini alan Aksaray Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri olay yerine sevk edildi. Çatılar, ev ve mandıralardan yaklaşık 200 metre uzaklığa savrulurken, AFAD ekipleri olayla ilgili zarar tespit çalışması yaptı.

Mandırası ve evinin çatısı uçan bir kadın gözyaşlarına hakim olamayarak yetkililerden yardım istedi. Gözü yaşlı kadın, her şeyinin gittiğini belirterek "Koyunlara bakıyorduk. Her taraf mahvoldu. Ne yapacağımızı şaşırdık. Bugün sabaha kadar uyumadık. Bir çare bulamadık. Ne yapabiliriz. Kaldık böyle, yardım istiyoruz. Başka bir şey istemiyorum. Önce Allah’tan sonra yetkililerden yardım istiyorum” dedi.