Feyzioğlu'na yönelik sert açıklama: Cübbeni çıkar siyaset yap

Adana Barosu ve TBB delegeleri, Rize'de AK Parti, CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin il başkanlıklarını ziyaret ederek açıklamalar yapan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nu istifaya çağırdı

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Feyzioğlu'na yönelik sert açıklama: Cübbeni çıkar siyaset yap

Adana Barosu ve TBB delegeleri, Rize'de AK Parti, CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin il başkanlıklarını ziyaret ederek açıklamalar yapan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nu istifaya çağırdı. Açıklamada, "Barolar Birliği Başkanı Avukat Metin Feyzioğlu asli görevlerini unutarak, birliğe atanmış bir kayyum gibi davranmaktadır" denildi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu, 30 Ocak'ta Rize AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek, "Milli bir duruşa ihtiyaç var. Milli konularda, milli beraberliğimizi sağlamlaştırmalıyız" dedi.

​Feyzioğlu aynı gün gazetecilerin sorularını yanıtladığı basın toplantısında da, "Türkiye'yi iç savaşa sürüklemek isteyen hain FETÖ'cüleri ve bu hainlerle el ele vermiş hain PKK'lıları ve onların tetikçisi hain DHKP-C'lileri, her türlü terör örgütünü Allah'ın izni ile kahredeceğiz" ifadesini kullandı.

"FEYZİOĞLU'NA SİYASET YOLUNDA BAŞARILAR DİLERİZ"

Ankara Barosu ve TBB delegeleri tarafından basın açıklaması yapıldı.

"Yargıyı güvenilir kılmanın gerekliliğinden bahseden Sayın Feyzioğlu’na tüm kalbimizde katılıyoruz. Biz de, tam da yargıyı güvenilir kılmak için üzerinde görünmez cübbesiyle parti ziyaretlerinde bulunan ve ülkemiz için tek başına “makro-ekonomik politikalar” üreten Metin Feyzioğlu’na cübbesini çıkartarak gireceği siyaset yolunda başarılar diliyor; Cübbelerimiz ile kendisini uğurluyoruz." ifadesi dikkat çekti.