Fethullah Gülen: Yine Kazanan Sizlersiniz, Yine Kazanan Sizlersiniz!

Fethullah Gülen: Yine Kazanan Sizlersiniz, Yine Kazanan Sizlersiniz!
Fethullah Gülen, Cemaati'ne "Bütün dünya bütün hayat boyu cehennem olsa bile, yine kazanan sizlersiniz, yine kazanan sizlersiniz, yine kazanan sizlersiniz!.” dedi.Fethullah Gülen, “Nifakın Güdümündeki Marazlı Kalbler” başlıklı...

Fethullah Gülen, Cemaati'ne "Bütün dünya bütün hayat boyu cehennem olsa bile, yine kazanan sizlersiniz, yine kazanan sizlersiniz, yine kazanan sizlersiniz!.” dedi.

Fethullah Gülen, “Nifakın Güdümündeki Marazlı Kalbler” başlıklı yeni sohbetinde “Varsın birileri zebani gibi dünya hayatını bize cehennem yapsınlar!.. Şayet onun sonu Allah’ın teveccühü, Hazreti Rasûl-ü Zişan’ın teveccühü ise, bütün dünya bütün hayat boyu cehennem olsa bile, yine kazanan sizlersiniz, yine kazanan sizlersiniz, yine kazanan sizlersiniz!.” dedi.

Kendisinin dönüşü için çıkarılan kırmızı bültenleri hatırlatan Gülen, kendisinin dost zannettiği kimseler içinde pek çok münafık olduğunu belirtti.

O KIRMIZI BÜLTENLER VAR YA…

Fethullah Gülen şöyle devam etti:

Burada çıkarılan o (kırmızı) bültenler var ya, öbür tarafta meleklerin ellerinde ahiret rengini alacak; ‘Arkadaş, biliyor musun, bunlar senin beraat fermanın; bu uğursuzluğa el uzatanların da mahkumiyet fermanıdır!..’ diyecekler. Güzel mi bu alışveriş?!. Ona talip olalım o zaman!..

Varsın birileri zebani gibi dünya hayatını bize cehennem yapsınlar!.. Şayet onun sonu Allah’ın teveccühü, Hazreti Rasûl-ü Zişan’ın teveccühü ise, bütün dünya bütün hayat boyu cehennem olsa bile, yine kazanan sizlersiniz, yine kazanan sizlersiniz, yine kazanan sizlersiniz!.. Keşke size kaybettirmek isteyen insanların da Allah gözlerini açarak onlara da kazandırsa, onlar da körü körüne yürümeseler o yolda!..

“MÜ’MİN GÖRÜNÜMÜNDE PEK ÇOK MÜNAFIK VAR!..”

“Yakın zamanda bir bacımız öyle dedi” diyerek MHP Milletvekili Meral Akşener’in hakkındaki kaset iddialarına karşılık “Mü’min görünümünde pek çok münafık var!..”sözlerini hatırlatan Gülen, şunları söyledi:

“Hazreti Pir de diyor ki: ‘Bu dostlarım içinde çok münafık var!’ Benim dost zannettiğim bu kimseler içinde pek çok münafık var. Münafık, kâfirden eşeddir, daha zararlıdır. Zira Kur’an mealen şöyle buyuruyor: ‘Şu kesindir ki münâfıklar cehennemin en alt katındadırlar. Onları oradan kurtaracak bir yardımcı da bulamazsın.’