Esnaf çay kazanını parçaladı: Bir tek yardım yok

Esnaf çay kazanını parçaladı: Bir tek yardım yok

Pandemi döneminde destek alamayan Manisa'da çay ocağı işleten Ufuk Üçkan, çay kazanını dükkanının önünde yere attı. Üçkan, "21 yıldan beri kahveciyim, bana bir tek destek yok. Lanet olsun böyle kahveciliğe. Bir tek yardım yok" dedi.

Manisa'da çay ocağı işlettiği öğrenilen Ufuk Üçkan isimli yurttaş, çay kazanını dükkanının önüne attığı görüntüleri TikTok hesabından paylaştı.

Üçkan'ın, çay kazanını fırlatırken, "Ben 21 yıldan beri kahveciyim bana bir tek destek yok. Lanet olsun böyle kahveciliğe. Bir tek yardım yok, lanet olsun böyle adalete. Devletten de yardım istemiyorum, kapatıyorum artık kahvehaneyi. Bana 'aç mısın susuz musun' diye soran yok. İstemiyorum, ocak da onların olsun" dediği görüldü.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Ufuk Üçkan isimli vatandaşın paylaştığı videoyu "Çay kazanını fırlatan kahveci isyan etti: ‘21 yıllık kahveciyim, bana tek kuruş destek yok, aç mısın diye soran yok. İstemiyorum da lanet olsun böyle adalete" notuyla paylaştı.

CHP PM Üyesi Eren Erdem de videoyu paylaşırken, "Kıraathane esnafımızı batırdınız. Batırdığınız esnafımızın; 'Devlet bana tek bir destek vermedi. Lanet olsun böyle adalete' sözü kulaklarınızda çınlasın" dedi. 

ANKA