Halk TV Canlı Yayın
Ertuğrul Özkök’ten AKP’li Özlem Zengin’e ‘Bülent Ecevit’ yanıtı: O gün 5 yaşında olmanız, size vefasızlık hakkı vermiyor
AKP Grup Başkan Vekili Özlem Zengin, TBMM Genel Kurulu'nda eski Başbakan Bülent Ecevit için tepki çeken ifadeler kullanınca Meclis'te büyük gerginlik yaşanmıştı.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, eski başbakan Bülent Ecevit’e yönelik, “Sizin Bülent Ecevit değil mi Clinton’ın karşısında el pençe duran” ifadesini kullanan AKP Milletvekili Özlem Zengin’e bugünkü köşesinden tepki gösterdi.

 Zengin’in o dönem 5 yaşında olduğunu vurgulayan Özkök, “Belli ki kafasında bir fotoğraf var. O fotoğraf da kendisine bu ülkenin tarihini unutturmuş Bugün Kıbrıs Türkü özgürlük içinde yaşıyorsa o tarihi ben hatırlatayım. Bu ülke bundan 45 yıl önce, Cumhuriyet tarihinin en önemli savaşının kararını verdi. Hadi kafanızdan CHP tarihini sildiniz. O tarihi kararı alırken yanında olan ve milletvekilliğini yaptığınız partinin ilk temellerini atan rahmetli Necmettin Erbakan’ı da mı sildiniz. Nasıl bir hafıza resetlemesidir bu” dedi.

 Özkök yazısında şu ifadeleri kullandı:

 “Hanımefendi...

Tarih Türkiye’nin tarihi, sizin 2003 yılında siyasete atılmanızla başlamadı...

Ve sizinle bitmeyecek...

O gün 5 yaşında olmanız, size böyle bir vefasızlık hakkı vermiyor

Atatürk’üyle, İnönü’süyle, Celal Bayar’ıyla, Adnan Menderes’iyle, Süleyman Demirel’iyle, Bülent Ecevit’iyle Turgut Özal’ı, Alpaslan Türkeş’i, Necmettin Erbakan’ı ile bu ülkeye büyük hizmetler yapan insanlar yazdı bu ülkenin tarihini... Bugün de yazılmaya devam ediyor.

Eğer yarın bugüne de vefasızlık edilmesini istemiyorsanız... Lütfen düne karşı saygılı ve vefalı olun.

Ve bilin ki...  Siz belki o tarihe bir nokta olarak bile kalmayacaksınız, ama o insanlar hep kalacak...

Çünkü tarih sizin hafızanız kadar kısa ve vefasız değil..."