Erdoğan’ın Korumaları, Ekvador Milletvekilini Dövdü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Latin Amerika ziyaretinin son durağı olan Ekvador'da "koruma skandalı" yaşandı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Latin Amerika ziyaretinin son durağı olan Ekvador’da “koruma skandalı”...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Erdoğan’ın Korumaları, Ekvador Milletvekilini Dövdü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Latin Amerika ziyaretinin son durağı olan Ekvador'da "koruma skandalı" yaşandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Latin Amerika ziyaretinin son durağı olan Ekvador’da “koruma skandalı” yaşandı. Erdoğan’ın korumaları, Ekvador milletvekilini dövdü, burnunu kırdı
Olay, Erdoğan’ın Ekvador’da üniversitede yaptığı konuşma sırasında yaşandı. Erdoğan konuşmasını yaparken önce bir grup kadın Cumhurbaşkanı’nı protesto etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika ziyaretinin üçüncü durağı olan Ekvador’da konuşma yaptığı salonda protesto edildi. Konuşma devam ederken, salonda bir anda ayağa kalkarak Erdoğan’ın IŞİD’i desteklemekle suçlayan bir grup kadın, ‘Katil Erdoğan’ sloganları atınca,  Erdoğan’ın korumaları müdahale etti.
{{unknown}}
Kadınları Erdoğan’ın korumalarının elinden almaya çalışan Ekvador milletvekili Diego Vintimilla da koruma şiddetinden nasibini aldı. Ekvador gezisinde Cumhurbaşkanı’na eşlik eden Erdoğan’ın Türk korumaları Ekvador Milletvekili Diego Vintimilla’ya yumruk atarak, milletvekilinin burnunu kırdı. Ekvador Milletvekili Diego Vintimilla sosyal medyada burnunun kırıldığı fotoğrafları yayınladı ve Türk korumaların kendisini dövdüğünü söyledi.
MECLİS BAŞKANI KINADI
Ekvador Meclis Başkanı Gabriela Rivadeneira ise Twitter’da bir açıklama yaparak, “Türk Korumaların meclis üyemize ve kadınlara saldırısı kabul edilemez” dedi.
Sözcü