Erdoğan yine Dini Siyasete Alet Etti!

Erdoğan yine Dini Siyasete Alet Etti!
Erdoğan ‘’Siz kimin bağından kimi kovuyorsunuz’’Cumhurbaşkanı Erdoğan şimdi de Rumeli Hisarında tiyatro ve konser alanı olarak kullanılan bölüme, mescit yapılmasına karşı çıkan sanatçılara çattı. Kültür eski Bakanı...

Erdoğan ‘’Siz kimin bağından kimi kovuyorsunuz’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan şimdi de Rumeli Hisarında tiyatro ve konser alanı olarak kullanılan bölüme, mescit yapılmasına karşı çıkan sanatçılara çattı. Kültür eski Bakanı Talat Halman’ın tiyatrocu kızı Defne Halman’a ‘’Siz kimin bağından kimi kovuyorsunuz’’ dedi.

Erdoğan Ankara’da katıldığı TİKA toplantısında, ‘’Ecdadımız buraya güzel bir mescit inşa etmiş, geriye sadece minare kaldı. Tiyatro ve konser alanı olarak kullanılıyordu. Şimdi aslına uygun haline getiriliyor’’ dedi ve şunları söyledi:

‘’Bakıyoruz bir ödül töreninde sanatçı olduğu iddiasında bulunan kimse, buraya bunu yaptırtmayız diyor. Siz kimin bağından kimi kovuyorsunuz ya’’

Sanatçı Defne Halman, önceki gün yapılan Sadri Alışık Ödül töreninde, Rumelihisarı’nda tiyatronun yıkılıp yerine mescit yapılmasına karşı çıkmış sanatçıların harekete geçmesi çağrısında bulunmuş ve ‘’Buna izin vermeyelim, direnelim” çağrısı yapmıştı. Geceye katılan sanatçılar da Halman’a destek verdi.

Newyork’ta doğup büyüyen Defne Halman ABD’de eğitim gördü. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarını bitirdi. Broadway’de sahnelenen “The A Word”, ‘New Boy’ ve “Pera Palas” oyunlarında oynadı. Bu oyundaki rolü ile “Encore” ödülünü kazandı. Afife Jale ‘Yılın En İyi Kadın Oyuncusu’ ödülüne de layık gorüldü.