Erdoğan: O Makam,Buna Fazlasıyla Layık !

Erdoğan: O Makam,Buna Fazlasıyla Layık !
Sarayında tanesi bin liralık kadehler kullanan Cumhurbaşkanı, Diyanet İşleri Başkanı'nın milyonluk makam aracını "ucuz" buldu.Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçika’da gurbetçilere hitap ettiği konuşmasında “Çıkmışlar, Diyanet...

Sarayında tanesi bin liralık kadehler kullanan Cumhurbaşkanı, Diyanet İşleri Başkanı'nın milyonluk makam aracını "ucuz" buldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçika’da gurbetçilere hitap ettiği konuşmasında “Çıkmışlar, Diyanet İşleri Başkanı’nın arabasıyla uğraşıyorlar. Kusura bakmasın Diyanet İşleri Başkanım, eğer benim haberim olsa ben derdim ki, ‘Sakın bu arabayı verme.’ O makam, bu tür bir arabaya fazlasıyla layık.” dedi.

KONUŞMA HÜRRİYETİMİ SİZE YEDİRMEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunlar söyledi: “Konuşmalar yapıyorum, YSK’ya şikayet ediyorlar. ‘Cumhurbaşkanını yasaklayın, meydanlara çıkmasın’. Bir, iki, üç müracaat ettiler, hepsinden de oy birliğiyle ret aldılar. Bunlar anayasayı da bilmiyor. Anayasayı açıp okuyun, acaba cumhurbaşkanı nerede suç işler? Cumhurbaşkanının vatana ihanetten başka suçu yoktur. Meydanlarda konuşma hürriyetimi size yedirmem. Alışılmış bir cumhurbaşkanı olmayacağım.”

BİN LİRALIK KADEHLER!

Maliyeti milyar dolarla ölçülen Ak Saray’daki altın varaklı kadehlerde tartışma konusu olmuştu. Erdoğan’ın emriyle özel olarak getirtilen kadehlerin tanesinin bin lira olduğu ortaya çıkmıştı.