Erdoğan Kılıçdaroğlu'nu Mahkemeye Verdi

Erdoğan Kılıçdaroğlu'nu Mahkemeye Verdi
Kılıçdaroğlu’na açılan 100 bin liralık davada şok gelişme...Sözcü'nün haberine göre;Tayyip Erdoğan, “Hırsızdan Cumhurbaşkanı olmaz’’ sözü için CHP liderini mahkemeye verdi.  Kılıçdaroğlu, “Internete düşen...

Kılıçdaroğlu’na açılan 100 bin liralık davada şok gelişme...

Sözcü'nün haberine göre;

Tayyip Erdoğan, “Hırsızdan Cumhurbaşkanı olmaz’’ sözü için CHP liderini mahkemeye verdi.  Kılıçdaroğlu, “Internete düşen tapeler incelensin” dedi. Hakim, bilirkişi atamak istedi,Cumhurbaşkanı’nın avukatları buna karşı çıkınca dava düştü.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu aleyhinde açtığı 100 bin liralık tazminat davası, mahkemede yaşanan müthiş ‘satranç hamleleri’ sonrası reddedildi.

Kemal Kılıçdaroğlu, 10 Ağustos 2014’te TBMM’deki konuşmasında Erdoğan için ‘’Hırsızdan ve yalancıdan Cumhurbaşkanı olmaz. Google’a yalancı Başbakan yazdığınız zaman 450 bin kere Recep Tayyip Erdoğan çıkıyor. Hırsız Başbakan yazınca da 3 Milyon 900 bin sonuç çıkıyor’’ demişti. Bunun üzerine Erdoğan’ın avukatları da CHP lideri aleyhinde 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

MONTAJ DEDİLER, RAPOR VERMEDİLER

Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki davanın son celsesinde, Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, müvekkilinin bu sözleri 17-25 Aralık sürecinde internette yayınlanan Erdoğan’a ait ses kayıtlarına dayanarak söylediğini belirterek, bu tapelerin bilirkişilere verilerek orijinal olup olmadığının tespitini istedi. Erdoğan’ın avukatları tapelerin montaj olduğunu öne sürünce Avukat Çelik, “Bu kayıtlarda oynama olmadığı Adli Tıp Kurumu’nca tespit edilmiştir” dedi. Avukat Çelik, “Biz, Genel Başkanın konuşmasına dayanak yapılan tapelerin gerçek olduğundan yüzde yüz eminiz. Mahkemenizce seçilecek bir bilirkişi heyetine inceleme yaptırılsın. Kayıtların montaj olduğu yönünde bir rapor verilirse, bu davayı kabul etmeye ve istenen tazminatı ödemeye hazırız’’ dedi. Erdoğan’ın avukatları ise bu resti göremedi ve bilirkişi talebine karşı çıktı. Bunun üzerine mahkeme davanın reddine karar verdi.